Emil Rajkovic z dłuższą umową w Stali Ostrów

Jak informuje oficjalna strona klubu, Emil Rajković poprowadzi drużynę BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski także w przyszłym sezonie. Kontrakt został podpisany, szczegóły ustalone. Macedończyk cały czas będzie trenerem żółto-niebieskich.

To właściwy człowiek na właściwym miejscu. Wykonał świetną pracę, doprowadzając nasz zespół do brązowego medalu. Rozmowy nie były trudne. Dość szybko osiągnęliśmy porozumienie – mówi prezes klubu, Paweł Matuszewski.

Rajković objął stanowisko pierwszego szkoleniowca Stalówki w październiku 2016 roku. Gdy przejmował zespół, ten miał bilans 0-3. Jego praca i zaangażowanie podziałały motywująco na zawodników, a BM Slam Stal zaczęła stopniowo odnosić sukcesy. Do Ostrowa Wielkopolskiego sprowadzeni zostali ponadto Marc Carter, Shawn King, Mateusz Kostrzewski czy Robert Tomaszek. Te ruchy transferowe okazały się strzałem w dziesiątkę, a cały mechanizm zaczął funkcjonować na właściwych obrotach.

Tak było także w fazie play off, do której awans, był przedsezonowym celem włodarzy żółto-niebieskich. Apetyt urósł w miarę jedzenia i co przede wszystkim istotne, Stalówka rywalizowała na równym poziomie ze wszystkimi drużynami w Polsce. Dowodem tego niech będzie wyrównana i niezwykle emocjonująca seria półfinałowa ze Stelmetem BC Zielona Góra. Ostrowianie najpierw odprawili 3-0 MKS Dąbrowę Górniczą, a następnie toczyli pasjonujący bój z aktualnymi mistrzami kraju. Ten ostatecznie zakończył się wynikiem 3-2 dla podopiecznych Artura Gronka, ale BM Slam Stal w walce o brąz pokonała Energę Czarnych Słupsk i po 15 latach znów cieszyła się z trzeciego, historycznego miejsca.

Trener Rajković był głównym autorem naszego tegorocznego dużego sukcesu. Dlatego nie było innego rozwiązania, niż jego pozostanie w naszym klubie – mówi prezes BM Slam Stal, Paweł Matuszewski. – Trener pokochał Ostrów i nasze negocjacje nie były trudne. On pokochał to środowisko, naszych wspaniałych kibiców. Ten element na pewno znacząco pomógł mu w podjęciu decyzji. Mam nadzieję, że ten sukces nas poniesie i będzie tylko i wyłącznie lepiej – kontynuował Matuszewski. Funkcję asystenta trenera Rajkovicia niezmiennie pełnić będzie Serb, Marko Velicković. Przedłużenie kontraktów z tym duetem było priorytetem włodarzy Stalówki. Aktualne umowy z ostrowskim klubem na przyszły sezon mają także zawodnicy, Łukasz Majewski oraz Mateusz Kostrzewski.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *