Dutkiewicz i Szymański w Starcie Lublin

Marcin Dutkiewicz i Roman Szymański będą reprezentowali czerwono-czarne barwy w sezonie 2017/2018!Jak donosi oficjalna strona klubu, obaj związali się z zespołem prowadzonym przez Dawida Dedka.

Marcin Dutkiewicz to doświadczony niski skrzydłowy. Zadebiutował w PLK w 2004 roku. W swojej karierze reprezentował m.in. Trefl Sopot, Energę Czarnych Słupsk, AZS Koszalin czy Polpharmę Starogard Gdański. Jest specjalistą od rzutów z dystansu. Lider sezonu regularnego PLK w skuteczności rzutów za 3 punkty (2014 oraz całego sezonu PLK w skuteczności rzutów za 3 punkty (2012).
W minionym sezonie Marcin reprezentował barwy King Szczecin, rozegrał 31 meczów, spędził na parkiecie średnio 23 minuty zdobywając przy tym 7 punktów.

Roman Szymański to 26-letni center. Ostatni sezon spędził w Asseco Gdynia. W Polskiej Lidze koszykówki zawodnik zadebiutował w 2009 roku (Polonia 2011 Warszawa).
Na parkietach najwyższej ligi rozgrywkowej reprezentował Asseco Gdynia (łącznie 3 sezony) oraz Polpharmę Starogard Gdański. Ma 209 cm wzrostu.

Wcześniej umowę ze Startem parafował ex rozgrywający PGE Turowa, Michael Gospodarek.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *