Stal z serią dwunastu zwycięstw i wygraną nad Startem

Autor: Patryk Pankowiak

Dwunasty triumf z rzędu i dwudziesty w całych rozgrywkach zanotowali w środowy wieczór koszykarze BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Pokonać TBV Start Lublin nie było łatwo, ale ostatecznie cieszyć może przedłużenie serii sukcesów. Teraz pełna mobilizacja, wszystkie ręce na pokład. W niedzielę mecz z nowym liderem PLK, Anwilem Włocławek.

Wracając do tego, co działo się w środę, gospodarze rzucili osiem punktów z rzędu i wygrywali 14:12. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do BM Slam Stali, a dokładniej do Marca Cartera. Faulowany Amerykanin nie mylił się z linii rzutów osobistych (4/4) i ostrowska drużyna przewodziła 20:16.

W drugiej „ćwiartce” po trafieniu Szymona Szewczyka było 26:18. Pod koszami tablicami dominował Shawn King (11 zbiórek) i do przerwy było 37:31 dla podopiecznych Emila Rajkovicia.

Po przerwie kibice zgromadzeni w hali Globus obserwowali wyrównany, emocjonujący pojedynek. W 25 minucie po trafieniu z dystansu Stefana Balzamovicia lubelski Start odzyskał prowadzenie – 43:42. Tego wieczoru piętą achillesową BM Slam Stali była skuteczność zza linii 6,75 m (4/20). Na całe szczęście w kluczowych momentach po celnym rzucie za zza łuku oddali Szymon Szewczyk i Łukasz Majewski. Ostrowski zespół zdołał odskoczyć na osiem punktów punktów i triumfował 73:64.

W BM Slam Stali najskuteczniejszy był Aaron Jonhson, zdobywca 19 punktów (6 asyst). Po 11 „oczek” rzucili Mateusz Kostrzewski, Łukasz Majewski i Shawn King (14 zbiórek). Teraz rywalem żółto-niebieskich będzie nowy lider PLK, Anwil Włocławek. Ten mecz już w niedzielę, 9 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim. Zapowiada się wielkie koszykarskie święto!

TBV Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 64:73 (16:20, 15:17, 20:17, 13:19)

TBV Start: Stefan Balmazović 15, Jasone Boone 11, Nick Covington 11, Paweł Kowalski 6, Mateusz Dziemba 6, Doug Wiggins 5, Nick Kellogg 5, Bartosz Ciechociński 3, Jarosław Trojan 2, Jakub Dłoniak 0, Łukasz Bonarek 0, Michał Jankowski 0.

BM Slam Stal: Aaron Johnson 19, Shawn King 11 (14 zb.), Łukasz Majewski 11, Mateusz Kostrzewski 11, Marc Carter 6, Christo Nikołow 6, Szymon Szewczyk 5, Tomasz Ochońko 2, Robert Tomaszek 2, Kamil Chanas 0.