Punktowy rekord sezonu Karnowskiego

W wypełnionej kompletem 6000 tysięcy widzów hali McCarthey Athletic Center w Spokane – środkowy z Torunia rozegrał w czwartek najlepszy mecz w sezonie pod względem liczby zdobytych punktów. W całej pięcioletniej karierze w NCAA więcej zanotował tylko 7 marca 2015, również przeciwko zespołowi San Francisco – 24.
Wyszedł w pierwszej piątce, grał 27 minut i popisywał się skutecznością. Trafił siedem z 11 rzutów za dwa punkty i dziewięć z 10 wolnych. Miał także siedem zbiórek (cztery w obronie, trzy w ataku), asystę, dwa bloki, stratę i dwa faule.

Jedyny niepokonany zespół w lidze, grając przed własną publicznością, nieoczekiwanie miał początkowo kłopoty z drużyną, z którą od 1989 roku wygrał w Spokane 28 kolejnych spotkań. W połowie pierwszej części gry rywale, trafiający do przerwy z 50-procentową skutecznością, uzyskali nawet prowadzenie 21:16. Gospodarze jednak je odzyskali i do szatni schodzili przy korzystnym dla siebie wyniku 42:35. Drugą połowę wygrali już wyraźnie 54:26, pozwalając gościom trafić tylko 23,5 proc. rzutów.

Ojcem zwycięstwa – obok Karnowskiego – był Nigel Williams-Goss, który uzyskał 30 pkt, sześć zbiórek i siedem asyst.

– Nie będziemy w każdym meczu prowadzić 20 punktami już w pierwszej połowie. Musimy przede wszystkim grać taką defensywę, jakiej się od nas oczekuje. Podoba mi się sposób, w jaki dostosowujemy się do warunków gry. Dziś, oprócz lepszej obrony, zróżnicowaliśmy sposób atakowania – skomentował Karnowski.

W obecnych rozgrywkach mierzący 216 cm, 23-letni Polak jest drugim strzelcem (średnio 12,8 pkt) i zbierającym (5,7 zb.) bardzo zbilansowanej drużyny ze Spokane.

Karnowski wrócił w bieżących rozgrywkach do rywalizacji o punkty po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kręgosłupa i skomplikowanej operacji, którą przeszedł w USA w sylwestrową noc 2015 roku. I rozgrywa najlepszy sezon w karierze.

Podobnie jak ekipa Gonzagi, jedyna niepokonana w lidze (27-0), dla której jest to najlepszy start w rozgrywkach w historii. Do końca sezonu regularnego pozostały jej trzy spotkania. Jeśli nie poniesie porażki, będzie 20. zespołem w historii NCAA, który zakończył rozgrywki z czystym kontem.

Info za : PAP

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mokros wzmacnia Stelmet

27-letni skrzydłowy, Jarosław Mokros, zgodnie z szeregiem ostatnich doniesień medialnych, został graczem aktualnych Mistrzów Polski. Były zawodnik Czarnych Słupsk, który...

Zamknij