Goods za Andersona w Energi Czarnych

Jak informuje oficjalna strona klubu, nowym zawodnikiem Energi Czarnych został Anthony Goods. Zastąpi on zwolnionegowcześniej Kevina Andersona. Doświadczony Amerykanin może występować na obu pozycjach obwodowych, do Polski przyleciał z Francji, gdzie ostatnio występował w barwach Pau-Lacq-Orthez. Nie jest wykluczone, że będzie mógł zadebiutować już w niedzielę w telewizyjnym meczu z Polfarmeksem w Kutnie.

Anthony Goods jest absolwentem silnej uczelni Stanford, której w latach 2006-2009 był jednym z najlepszych strzelców, grając u boku obecnych gwiazd NBA – braci Brook’a i Robina Lopez. W swoim najlepszym sezonie zdobywał średnio po 16,2 pkt. Zanim wyruszył budować swoją karierę poza Stanami Zjednoczonymi, rozegrał dwa sezony na zapleczu najlepszej ligi świata – D-League.

Nowy zawodnik ma na swoim koncie występy w Wenezueli i na Dominikanie, włoskiej Serie A (9,2 pkt), ukraińskiej Superlidze (17,2 pkt, 3,8 as), izraelskiej ekstraklasie (Hapoel Tel Awiw, Hapoel Holon, Galil Gilboa, Ironi Nes-Ziona – 17,4 pkt w najlepszym sezonie) oraz we Francji, gdzie dobrze radził sobie w barwach Cholet Basket (12,9 pkt, 2,3 as w 2014 r i 7,2 pkt, 1,3 as w sezonie 2015/2016).

W obecnym sezonie Goods reprezentował jedną z najsilniejszych obecnie drużyn francuskiej ekstraklasy, Elan Bearnais Pau-Lacq-Orthez, gdzie rozegrał po cztery mecze w lidze krajowej i FIBA Europe Cup. Na francuskich parkietach notował średnio 9,8 pkt, 2,8 zb i 2 asysty na mecz, w rozgrywkach międzynarodowych zdobywał dla swojej drużyny 9,8 pkt, 2,0 zb i 2,2 as.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *