Stelmet powalczy o ćwierćfinał Pucharu Europy

Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra zmierzą się z Ciboną Zagrzeb w 1/8 finału Pucharu Europy. Losowanie par odbyło się w Monachium. W tej fazie rozgrywek weźmie udział osiem zespołów Ligi Mistrzów FIBA, w tym mistrz Polski, oraz osiem uczestniczących w drugiej rundzie PE.

Pierwotnie drużyny LM FIBA miały zostać dolosowane do ośmiu czołowych ekip PE, ale ostatecznie nie doszło do rozstawienia ekip. Dlatego Stelmet BC, który zajął siódmą lokatę w grupie E LM, trafił na innego uczestnika tych rozgrywek Cibonę – Chorwaci uplasowali się na szóstej pozycji w grupie D.

W LM FIBA uczestniczyło 40 zespołów podzielonych na pięć grup. Awans do play-off wywalczyły 24 z nich. Inna polska drużyna Rosa Radom zajęła 8 miejsce w gr. C LM i odpadła z dalszej pucharowej rywalizacji.

Spotkania 1/8 finału odbędą się systemem mecz i rewanż 8 i 22 lutego. Mistrzowie Polski pierwsze spotkanie rozegrają we własnej hali.