Generał Blass przeniesie się do Radomia? Callahan do Rosji??

Blassingame

Jak donosi portal Polskikosz.pl – były słupski generał – Jerel Blassingame – jest bliski przenosin do drużyny wicemistrza Polski – Rosy Radom. Wg nieoficjalnych informacji zawodnik porozumiał się z Rosą w sprawie kontraktu, a klub czeka na odesłanie podpisanego dokumentu. J-Blass miałby zastąpić w składzie Wojciecha Kamińskiego, odchodzącego Jordana Callahana.

36-latek podczas 12 spotkań dla Czarnych Słupsk, notował w tym sezonie średnie 15 pkt i 7 as na mecz. Następnie odszedł z klubu w nie do końca jasnych okolicznościach. Teraz miałby zastąpić Jordana Callahana, który lada dzień może znaleźć pracodawcę w Rosji i grać na poziomie ligi VTB. Co ciekawe, zarówno transfer Callahana jak i Blassingame’a to ratunek dla Wojciecha Kamińskiego przy kontuzji pierwszego rozgrywającego Tyrone’a Brazeltona (bez transferu Callahana, transfer Blassingame’a byłby niemożliwy jesli patrzymy na budżet Rosy) . Dodatkowo , po kontuzji , wraca Daniel Szymkiewicz i opiekun wicemistrzów Polski może liczyć na większy potencjał obwodowy. Czy Blass będzie lekarstwem na kłopoty trenera Kamińskiego?

Warto podkreślić, iż Rosa – ze względu na wypadnięcie poza topową ósemkę PLK (nie obroni Pucharu Polski) – będzie miała trzy tygodnie przerwy w jakichkolwiek rozgrywkach. Będzie zatem okazja do przemeblowania drużyny, następnie testowanie nowych ustawień taktycznych. Pytanie, czy jeśli transfer J-Blassa dojdzie do skutku, to czy rzeczywiście Rosa wróci na właściwe tory, by bić się znów o medale Mistrzostw Polski? Dziś jest „tylko” dziewiąta, z marnym bilansem 8-8 w lidze oraz 8. z rzędu porażkami w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Być może przerwa i nowy generał dobrze zrobią etatowemu półfinaliście ostatnich trzech sezonów.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *