Johnson już w nowym klubie, w AZSie

Kevin Johnson został nowym zawodnikiem AZS Koszalin. Amerykanin zawarł miesięczną umowę z możliwością przedłużenia jej przez klub do końca sezonu.

Johnson to doświadczony zawodnik (32 lata, 201 cm wzrostu), który po raz pierwszy pojawił się na parkietach polskiej ekstraklasy w sezonie 2008/2009 w barwach Polonii Warszawa. Był wtedy drugim zbierającym ligi. Później Johnson wypełniał kontrakty na Cyprze oraz Tajlandii. W grudniu 2013 podpisał umowę z Polpharmą i był jednym z najlepszych zawodników w drużynie. W 21 rozegranych meczach notował średnio 10,1 punktu oraz 11,6 zbiórki.

Po świetnym sezonie w Polpharmie Starogard Gdański podpisał kontrakt w Polfarmexie Kutno, gdzie również był jedną z kluczowych postaci zespołu. W sezonie 2014/2015 zdobywał średnio 12 pkt. i 10,2 zbiórki na mecz, w kolejnym notował statystyki na poziomie 8,3 pkt. oraz 9,5 zb.. Dobry sezon zawodnika przerwała jednak kontuzja. Po powrocie do zdrowia Amerykanin dołączył do greckiej Doxy Lefkadas, z której przeniósł się ponownie do Polpharmy Starogard Gdański tuż przed końcem poprzedniego roku. Po rozegraniu czterech spotkań w barwach klubu z Kociewa zawodnik rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Opcję pozyskania tak doświadczonego zawodnika wykorzystał tym samym AZS Koszalin, który podpisał z amerykańskim środkowym miesięczny kontrakt próbny z możliwością przedłużenia przez klub do końca sezonu.

– Johnson to klasowy zawodnik, który będzie uzupełnieniem naszego składu na pozycji środkowego. Po rozstaniu się z Alvinem Brownem czyniliśmy starania o poszerzenie zespołu i udało nam się tego dokonać. Mam nadzieję, że będziemy mogli w pełni wykorzystać doświadczenie Kevina, który będzie mógł pomóc nam w walce pod koszem – skomentował pozyskanie Amerykanina trener Piotr Ignatowicz.

– Wzmocnienie strefy podkoszowej było konieczne. W międzyczasie pojawiła się atrakcyjna oferta pozyskania Johnsona, z zastosowaniem miesięcznego okresu próbnego. Grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Znamy potencjał tego zawodnika. Wierzę, że Amerykanin pomoże nam w odnoszeniu kolejnych ligowych zwycięstw – powiedział Leszek Doliński prezes AZS Koszalin.

Johnson w Koszalinie spodziewany jest jeszcze dziś. W przypadku pozytywnych wyników testów medycznych, klub zapewnia, że dokona wszelkich starań, by zawodnik został zgłoszony do rozgrywek przed niedzielnym meczem wyjazdowym z drużyną King Szczecin.

Źródło: azskoszalin.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *