Finał Pucharu Polski bez obrońcy tytułu

W finałowym turnieju Pucharu Polski koszykarzy w Warszawie zabraknie obrońcy trofeum Rosy Radom, która zakończyła pierwszą rundę rozgrywek ekstraklasy na dziewiątej pozycji. Zdecydowała o tym niedzielna porażka ze Stelmetem BC Zielona Góra po dogrywce 65:66.

W pucharowym Final Eight wystąpi osiem najlepszych ekip po pierwszej rundzie PLK. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego, którzy rozgrywki krajowe łączą z występami w Lidze Mistrzów FIBA, w pierwszej rundzie ekstraklasy wygrali tylko połowę z 16 spotkań i zajmują dziewiątą lokatę.
Podbij Bundesligę i zdobywaj nagrody

Ich porażkę z drugą w tabeli ekipą z Zielonej Góry wykorzystał zespół King Wilki Morskie Szczecin, który wygrał w niedzielę z AZS Koszalin 76:65 i rzutem na taśmę zapewnił sobie udział w „ósemce”.

Niespodzianką jest obecność w tym gronie drużyny beniaminka Miasto Szkła Krosno, która zajmuje czwartą lokatę w tabeli z bilansem 10 zwycięstw i sześciu porażek. Liderem jest Polski Cukier Toruń, który ma 14 wygranych i dwie porażki.

Skład finałowego turnieju PP uzupełnią: Anwil Włocławek, MKS Dąbrowa Górnicza, PGE Turów Zgorzelec i Trefl Sopot.

Finałowy turniej PP po raz trzeci zostanie rozegrany w formule Final Eight. Poprzednie odbyły się w Gdyni i Dąbrowie Górniczej. W ostatnim triumfowała Rosa, która w finale pokonała Stelmet BC 74:64. Taki sam był skład finału rywalizacji o mistrzostwo kraju.

Turniej finałowy PP w warszawskiej hali Arena Ursynów odbędzie się w dniach 16-19 lutego. Ćwierćfinały (po dwa) zostaną rozegrane 16-17 lutego, półfinały 18 lutego, a finał w niedzielę 19 lutego.

Ostatni raz finał Pucharu Polski odbył się w Warszawie w 2010 roku. Koszykarze AZS Koszalin pokonali wówczas w hali Torwar PGE Turów 80:75.