PLK po szóstej i siódmej kolejce

sp-jare-480x416Mecz VI kolejki: PGE Turów Zgorzelec – Energa Czarni Słupsk (83-81), spotkanie w którym ” słońce dawało po oczach ” gościom. Mecz, w którym Jerel Blassingame nie pohamował swoich emocji i przez zdarzenie z Mateuszem Kostrzewskim, musiał pauzować w kolejnym, hitowym starciu, przeciwko Stelmetowi BC Zielona Góra. Kirk Archibeque z 19 pkt i 13 zb oraz Michał Michalak z 16 pkt – obaj poprowadzili PGE Turów do czwartej wygranej w sezonie. Po drugiej stronie błyszczał amerykański tercet Kravish (19) – Jackson (16) – Lewis, natomiast kompletnie zawiódł Blassingame, który przez cały mecz rzucił tylko 2 pkt i przestrzelił ostatnią próbę (na remis lub na zwycięstwo).

Kwarta VI kolejki : Anwil Włocławek – Asseco Gdynia , trzecia odsłona meczu, podczas której Anwil rzucił 35 punktów rywalom, tracąc 19. 35 punktów to więcej niż cały Anwil rzucił rywalom z Gdyni podczas całej pierwszej połowy ; 25! Wiele za sprawą Nemanji Jaramaza. Włocławianie wygrali dwa spotkania z rzędu, mimo absencji Kamila Łączyńskiego.

6

Gracz VI kolejki : Nawiązując do występów Anwilu – Nemanja Jaramaz. 17 pkt i kluczowe trafienia w meczu przeciwko Polfarmexowi, następnie 29 oczek i seria dystansowych trafień przeciwko Asseco. Oba mecze Anwil wygrał a Nemanja trafił w nich 9 z 11 trójek. W obu spotkaniach – Serb – okazał się najlepszym strzelcem drużyny z Kujaw.

Diabeł z pudełka : Aaron Johnson ze Stali Ostrów, który tydzień temu jeszcze siedział na „gorącym krześle” i mógł się obawiać o swoją pracę…tymczasem występem przeciwko MKSowi Dąbrowie udowodnił, że będzie walczył o miejsce w przebudowanej ekipie Emila Rajkovića. Stal ograła MKS – 70:60 – Johnson uzyskał 15 pkt i 5 as. Równie dobrze prezentował się w zestawieniu z nowymi nazwiskami – Shawnem Kingiem i Gregiem Carterem.

Od bohatera do zera : Stefan Balzamović nie pierwszy raz w meczu tego sezonu jest czołową postacią meczu. Imponuje formą strzelecką, jak podczas przegranego meczu z AZSem, kiedy rzucił 27 pkt. Do siódmej kolejki nie zaznał jednak smaku zwycięstwa…

Gorące krzesło : Andrej Żakelj , porażka na własnym parkiecie, z AZSem przyniosła „czarne chmury” nad głowę słoweńskiego szkoleniowca. Trenera Startu sadzamy na krześle po raz drugi…

Najlepsi strzelcy wśród Polaków : Przemysław Zamojski (18) – Łukasz Koszarek (15) – Michał Chyliński (15) – Łukasz Wiśniewski (14) – Michał Sokołowski (14)

Piątka VI kolejki : Aaron Johnson (15 pkt i 5 as) – Przemysław Zamojski (18 pkt) –  Nemanja Jaramaz (17 i 29 pkt) – Gary Bell (14 pkt i 11 zb) – Kirk Archibeque (19 pkt i 13 zb)

Zespół kolejki: Anwil Włocławek, komplet zwycięstw przed własną publicznością (z Kutnem oraz z Gdynią)

Lucky looser : Stefan Balzamović (27 pkt i 7 zb dla Startu) i Travis Releford (23 pkt i 7 zb dla Siarki)

Najlepsze zagrania VI kolejki :


chavaugh-lewisMecz VII kolejki: Energa Czarni Słupsk – Stelmet BC Zielona Góra (68-51), mimo, że bez Jerela Blassingame’a, to gospodarze dominowali w całym starciu , sprawiając urodzinowy prezent trenerowi, Robertsowi Stelmahersowi. Szczególnie do wygranej przyczynił się Chavaughn Lewis, autor 19 pkt i 11 as. Stelmet rozegrał jedno z najgorszych swoich spotkań w historii ekstraklasy, trafiając tylko 3 z 19 trójek … nie mając w składzie gracza mogącego przejść granicę 10 pkt oraz ledwo przekraczając 50 czek w meczu, jako zespół. Ze świetnej strony pokazał się w drugiej kolejce z rzędu, David Kravish, autor 17 pkt i 12 zb. Na ratunek podrażnionemu Stelmetowi „leci” Vladimir Dragicević (umowa podpisana na 2 sezony).

Kwarta VII kolejki: Pierwsza odsłona, wyżej opisanego spotkania Czarnych ze Stelmetem. Ostatecznie wygrana 20-10 przez gospodarzy…Jednak w 8 minucie Czarne Pantery prowadziły 20-3, dominując w obronie oraz ataku i wywierając na tyle skuteczną presję na rywalu, by zniechęcić go do walki podczas kolejnych 30 minut. To był popis dominacji zespołu Stelmahersa. Łotysz przechytrzył swój były zespół, w którym występował jako zawodnik i był w nim m.in. królem strzelców PLK.

7

Gracz VII kolejki: Chavaughn Lewis, zdobywca 19 pkt i autor 11 as. Gracz, którego nie zatrzymali Łukasz Koszarek oraz James Florence. 9 wymuszonych fauli oraz 5 przechwytów. W zastępstwie Generała Blassingame’a spisywał się ponad oczekiwania fanów Panter.

Diabeł z pudełka: chciałoby się znów powiedzieć „Lewis”, ale do tej roli wstawiamy Davida Kravisha, którego początki w Słupsku były trudne i niewyraźne. W przeciągu trzech kolejek biały podkoszowy Czarnych bardzo poprawił swoje notowania; już w Zgorzelcu imponował skutecznością na poziomie 19 pkt, a teraz akcjami godnymi powtórek dominował w strefie podkoszowej , przeciwko Mistrzom Polski. Efekt, dublet z 17 pkt i 12 zb.

Od bohatera do zera: Jarosław Zyskowski, zdobywca 17 pkt dla Rosy, w przegranym starciu z MKS Dąbrową (67-71) . Zyskowski Jr. mógł zostać bohaterem Rosy, ale najpierw spudłował jeden z trzech finałowych rzutów wolnych, a następnie przestrzelił rzut z dystansu…Skrzydłowy zakończył mecz ze statystyką 1/6 zza łuku.

Gorące krzesło (spalone) : Andrej Żakelj stracił fotel w Lublinie, a jego następcę poznamy w ciągu 48 h. Następny w kolejce , po wysokiej przegranej z Anwilem (45-93) wydaje się być Piotr Ignatowicz.

Najlepsi strzelcy wśród Polaków: Przemysław Żołnierewicz (21) – Paweł Kikowski (19) – Łukasz Wiśniewski (19)  – Szymon Szewczyk (19)- Piotr Śmigielski (19) – Piotr Pamuła (16) – Bartosz Bochno (15)

Piątka VII kolejki : Chris Czerapowicz (27/9 zb ) – Kyle Weaver (22 pkt) – Chavaughn Lewis (19/11 as) – Anthony Miles (21 pkt i 13 zb) – Przemysław Żołnierewicz (21 pkt)

Zespół VII kolejki: Energa Czarni Słupsk , za wysoką wygraną nad Mistrzami Polski

Lucky looser : Travis Releford (21 pkt)

Najlepsze zagrania VII kolejki:

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *