PLK po czwartej kolejce sezonu 2016-17

4-kolejka

Mecz IV kolejki: PGE Turów – MKS Dąbrowa (94-70), jeszcze przed meczem wydawało się, że będzie to spotkanie na styku oraz walka dwóch topowych drużyn początku sezonu 2016-17. Niepokonani do III kolejki podopieczni Drażena Anzulovića nie byli w stanie oprzeć się sile zgorzelczan. Pierwsze dwie kwarty, wygrane przez podopiecznych Mathiasa Fischera łącznie 24 punktami oraz doskonała postawa – gracza kolejki – Kirka Archibeque’a (23 pkt i 7 zb) szybko ustawiły losy potyczki. Turów imponował skutecznością, trafiając do kosza z 62% skutecznością oraz miał w składzie 6 graczy, którzy zdobyli co najmniej 10 punktów.

Kwarta IV kolejki: 20-4 , w takim stylu i w czwartej kwarcie, finiszowali przeciwko Treflowi , podopieczni Jacka Winnickiego. Niepokonany Polski Cukier Toruń również doskonale otworzył spotkanie, wynikiem kwarty 30-11.

Gracz IV kolejki: Kirk Archibeque, który najpierw ograł MKS Dąbrowę Górniczą z 23 pkt i 7 zb, a następnie poprowadził Turów do zwycięstwa nad AZSem Koszalin, 71-63, zdobywając 15 pkt i zaliczając 8 zb. Dzięki amerykańskiemu podkoszowemu przygraniczny zespół jest drugi w tabeli PLK z bilansem 4-1.

Diabeł z pudełka: 21pkt – 7as – 6zb to dorobek prowadzącego do drugiego zwycięstwa – Asseco Gdynię – Krzysztofa Szubargi. Szubi wrócił do najlepszej dyspozycji, po dwóch latach zmagań z kontuzjami.

Od bohatera do zera: 21 pkt, w telewizyjnym meczu Asseco z Polfarmexem (73-67) , zanotował powracający do PLK – Dardan Berisha. Reprezentant Kosowa w ostatnich dwóch minutach finałowej odsłony najpierw przestrzelił ważny rzut , by następnie popełnić stratę…za stratą (błąd kozłowania i następnie błąd 5 sekund).

Gorące krzesłoAndrej Žakelj ze Startu Lublin, który przegrał czwarty z rzędu mecz…a był tak blisko niespodzianki i zwycięstwa nad Czarnymi Słupsk (63-66).

Najlepsi strzelcy wśród Polaków:  Michał Sokołowski (28) , Krzysztof Szubarga (21), Mantas Cesnauskis (18),  Filip Matczak (17), Artur Mielczarek (17) , Marcin Flieger (17), Jakub Parzeński (17)

Piątka IV kolejki: Obie Trotter (21 pkt – 9 as – 8 zb) , Krzysztof Szubarga (21-7-6 ), Mantas Cesnauskis (18 pkt i 6×3 pkt), Michał Sokołowski (28 pkt) –  Kirk Archibeque (j.w)

Lucky looser:  Jakub Parzeński (17 pkt i jego rekord sezonu)