Zapowiedź 7 kolejki PLK

18.11.2016 (Piątek)

King Szczecin – Polski Cukier Toruń

Jedyna niepokonana drużyna PLK przyjeżdża do Szczecina po 7 z rzędu zwycięstwo. Jacek Winnicki nie odpuści możliwości przedłużenia zwycięskiej passy. Na pierwszym planie będzie pojedynek amerykańskich skrzydłowych – Taylora Browna z Kylem Weaverem. Czym może zaskoczyć go Marek Łukomski? Jeśli trener szczecinian obniży skład, do czego często się ucieka w swoich spotkaniach, dla Winnickiego będzie to woda na młyn 🙂 +8 PCT.

Energa Czarni Słupsk – Stelmet BC Zielona Góra (POLSAT SPORT, 18:00)

Hit kolejki bez zawieszonego na spotkanie Jerela Blassingame’a…praktycznie redukuje nam szansę na wygranie dla gości na zero. Stelmet przystąpi do meczu z biegu, po zwycięstwie w Lidze Mistrzów nad najlepszą drużyną Węgier. Roberts Stelmahers kiedyś wygrywał w Zielonej Górze jako zawodnik miejscowego Zastalu, a następnie pucharowy rywal Stelmetu. Jak będzie tym razem i czy czymś zaskoczy rywala? +12 Stelmet.

19.11.2016 (Sobota)

Polfarmex Kutno – PGE Turów Zgorzelec

Goście już z podkoszowym duetem Archibeque – Nikolić. Ten ostatni ponownie dołączył do ekipy z którą zdobywał Mistrzowo Polski. Faworytem jest prezentowany przed tygodniem w TV – Turów – ale zespół Matthiasa Fischera musi zwrócić mocno uwagę na dystansowe rzuty m.in. Dardana Berishy. Jeśli goście narzucą swój styl gry oraz będą konsekwetnie ograniczać pozycje strzeleckie miejscowych, nie powinni przegrać. +12 Turów.

Polpharma Starogard Gdański – Trefl Sopot

Dwa spotkania w bieżącej kolejce rozegrają Kociewskie Diabły. Zespół trenera Budzinauskasa dwukrotnie rozegra mecze w swojej hali i ma szansę na podwójny tryumf. Sporo będzie zależeć od dyspozycji dnia strzelców – Milesa i Hicksa oraz organizacji drużyny w defensywie. Szykuje się nam bardzo zacięte spotkanie, głównie na linii Miles – Ireland. +2 Polpharma.

Miasto Szkła Krosno – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

Bardzo ważny mecz dla Emila Rajkovića i jego nowych nabytków – Amerykanów Cartera i Kinga. Stal może iść za ciosem i wygrać drugie spotkanie z rzędu, jeśli ustoi spotkanie w defensywie. Przede wszystkim narzucić swój styl gry i maksymalnie ograniczać poczynania dwójki Czerpowicz – Maddox powinny okazać się kluczami do wygranej #3 Macedończyka. Sporo będzie zależało od postawy polskiej części składów obu drużyn. +6 Stal.

20.11.2016 (Niedziela)

MKS Dąbrowa Górnicza – Rosa Radom (12:40 POLSAT SPORT)

Rosa przyjeżdża do Dąbrowy pokrzepiona pierwszą wyjazdową wygraną w Lidze Mistrzów. Wycieczka z Włoch , tym razem po spotkaniu bez dogrywki, powinna pozytywnie wpłynąć na zespół Wojciecha Kamińskiego. Wysoka forma Tyrone’a Brazeltona oraz solidne wsparcie Jarosława Zyskowskiego mogą znów okazać się kluczowe dla wyniku kolejnej konfrontacji wicemistrzów Polski. Drażen Anzulović ma o czym myśleć i ciekawe czy swoją taktyką oraz ustawieniami w obronie zahamuje rozpędzonych radomian? +6 Rosa.

AZS Koszalin – Anwil Włocławek

AZS nieco poprawił notowania, które po pierwszych trzech kolejkach nie miaływ wysokich rokowań. Włocławianie jeszcze w tym sezonie nie wygrali na wyjeździe , ale uwaga, są po serii dwóch wygranych we własnej hali. Czy poprawione morale i świetnie dwa spotkania Nemanji Jaramaza zapracują na trzecią wygraną z rzędu? Do zespołu powinien wrócić już kontuzjowany w dwóch meczach – Kamil Łączyński. Spotkanie ze smaczkiem dla byłych AZSiaków – Milicića, Leończyka czy Skibniewskiego (wszyscy byli w składzie drużyny, kiedy AZS pracował na pierwszy i historyczny medal Mistrzostw Polski) +8 Anwil.

21.11.2016 (Poniedziałek)

Asseco Gdynia – TBV Start Lublin

Po minimalnej porażce we Włocławku i przerwaniu pasma zwycięstw ekipy Przemysława Frasunkiewicza, Asseco powinno odbudować się w meczu ze Startem. Lublinianie jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa i wydaje się, że weterani – Krzysztof Szubarga i Piotr Szczotka nie dopuszczą do tego…+12 Asseco.

23.11.2016 (Środa)


Polpharma Starogard Gdański – Siarka Tarnobrzeg

Faworytem spotkania są podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa. Farmeceuci dysponują lepszą obroną oraz bardziej zbalansowanym atakiem. O zwycięstwo namocniej powalczą zagraniczni zawodnicy , a w rolach głównych powinni wystąpić: Miles, Hicks i Sajus. +8 Polpharma

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *