Mateusz Ponitka przechodzi do Pinaru Karsiyaka

tbl_politechnika_mateusz_ponitka_470aĆwierćfinalista ostatniego sezonu w lidze tureckiej, Pinar Karsiyaka Izmir, jest nowym klubem Mateusza Ponitki. Reprezentant Polski poszedł w ślady swojego niedawnego trenera – Saso Filipovskiego – decydując się na pracę w lidze tureckiej. Przed miesiącem, były szkoleniowiec Mistrzów Polski objął stery w Banvicie BK. Zawodnik o przenosinach poinformował nas na profilu społecznościowym.

Ponitka parafował z Pinarem dwuletnią umowę , po tym jak  w rozgrywkach TBL notował średnie 10.5 pkt oraz 5.2 zb. Z kolei w rozgrywkach Eurocup Mateusz zaliczał przeciętne 13.5 pkt oraz 6.5 zb , zaliczając dwa bardzo dobre występy przeciwko nowemu pracodawcy.

Podczas rozgrywek ligi letniej sam Ponitka próbował jeszcze swojej szansy na dostanie się do najlepszej ligi świata, NBA, ale niestety te występy nie były na tyle długie, ani na tyle efektywne lub efektowne by przekonać sterników jakiejkolwiek drużyny do kontraktu czy też inwestycji w jego osobę.

Dla Ponitki będzie to druga emigracja koszykarska; wcześniej przez 2 lata (2013-15) reprezentował barwy belgijskiego Telenetu Oostenda. W PLK Mateusz występował w barwach AZS Politechniki Warszawa, Asseco Gdyni i Stelmetu BC Zielona Góra.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *