EuroCup Rising Star dla Ponitki

eurocup-logoMateusz Ponitka ze Stelmetu BC Zielona Góra został przez władze Eurocup uhonorowany nagrodą Rising Star. To wyróżnienie przyznawane jest tzw. wschodzącej gwieździe.Ponitka był wyróżniającą się postacią w drużynie, na parkietach Eurocupu notował średnio 13,5 pkt na mecz oraz 6,5 zbiórki i 2,1 asysty. Ze Stelmetem BC dotarł aż do ćwierćfinału, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu.

Nagrodę Rising Star Eurocup przyznaje od sezonu 2008/2009. Wcześniej tytuł wschodzącej gwiazdy europejskiej koszykówki otrzymali m.in. Serb Milos Macvan, Hiszpan Victor Claver czy Łotysz Kristaps Porzingis.

„Bardzo się cieszę z takiego wyróżnienia, ale nie zapominam o tym, że przede mną wciąż wiele pracy. Nagrody indywidualne są miłe, ale najważniejszy dla mnie zawsze jest wynik drużyny“ – powiedział Ponitka.

Nagroda dla niego zbiegła się z nowym kontraktem Stelmetu BC. Mistrzowie Polski zrezygnowali z udziału w Lidze Mistrzów FIBA i przez trzy najbliższe sezony nadal będą występować w Eurocupie.’

Źródło informacji : PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *