Stelmet na trzy lata w rozgrywkach Eurocup

SAFIW piątek działacze Stelmetu BC Zielona Góra poinformowali, że doszli do porozumienia z przedstawicielami Euroligi na grę w rozgrywkach Pucharu Europy. Nowa umowa Stelmetu BC i Euroleague Commercial Assets zakłada, że zielonogórzanie przez trzy kolejne sezony będą rywalizować w rozgrywkach Eurocup

– To duży sukces klubu, organizacji, miasta, tak naprawdę wszystkich, którzy są zaangażowani w ten projekt pod tytułem „Stelmet BC”. Ta umowa to dla nas duży zaszczyt, ale z drugiej strony, zanim podjęliśmy decyzję, musieliśmy wnikliwie przeanalizować propozycję Ligi Mistrzów FIBA. Doszliśmy do wniosku, że w tym miejscu, w którym teraz jesteśmy, te trzy kolejne lata w Eurocup to duża szansa dla klubu na stabilizację finansową i pozyskanie nowych sponsorów. Warto też zwrócić uwagę na to, że jesteśmy w tym gronie jedynym przedstawicielem tych europejskich lig średnich – mówi Janusz Jasiński w rozmowie z oficjalną stroną Stelmetu BC.

W sezonie zasadniczym Pucharu Europy zagrają 24 zespoły (cztery grupy po sześć drużyn), co oznacza, że Stelmet BC na pewno rozegra dziesięć spotkań. Cztery ekipy z każdej grupy awansują do fazy Top 16, w której zostaną utworzone cztery nowe grupy. Z tego etapu do ćwierćfinałów mają trafić po dwa najlepsze zespoły.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
10 najlepszych akcji XXV kolejki

Zamknij