Stelmet na trzy lata w rozgrywkach Eurocup

SAFIW piątek działacze Stelmetu BC Zielona Góra poinformowali, że doszli do porozumienia z przedstawicielami Euroligi na grę w rozgrywkach Pucharu Europy. Nowa umowa Stelmetu BC i Euroleague Commercial Assets zakłada, że zielonogórzanie przez trzy kolejne sezony będą rywalizować w rozgrywkach Eurocup

– To duży sukces klubu, organizacji, miasta, tak naprawdę wszystkich, którzy są zaangażowani w ten projekt pod tytułem „Stelmet BC”. Ta umowa to dla nas duży zaszczyt, ale z drugiej strony, zanim podjęliśmy decyzję, musieliśmy wnikliwie przeanalizować propozycję Ligi Mistrzów FIBA. Doszliśmy do wniosku, że w tym miejscu, w którym teraz jesteśmy, te trzy kolejne lata w Eurocup to duża szansa dla klubu na stabilizację finansową i pozyskanie nowych sponsorów. Warto też zwrócić uwagę na to, że jesteśmy w tym gronie jedynym przedstawicielem tych europejskich lig średnich – mówi Janusz Jasiński w rozmowie z oficjalną stroną Stelmetu BC.

W sezonie zasadniczym Pucharu Europy zagrają 24 zespoły (cztery grupy po sześć drużyn), co oznacza, że Stelmet BC na pewno rozegra dziesięć spotkań. Cztery ekipy z każdej grupy awansują do fazy Top 16, w której zostaną utworzone cztery nowe grupy. Z tego etapu do ćwierćfinałów mają trafić po dwa najlepsze zespoły.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *