MKS podejmuje Polski Cukier

mks_dabrowa_gorniczaJuż w następną niedzielę koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza zagrają pierwszy mecz obecnego sezonu na własnym parkiecie. Do Dąbrowy Górniczej przyjedzie Polski Cukier Toruń, który w poprzedniej kolejce wygrał z wicemistrzem Polski – PGE Turowem Zgorzelec 86:70.

O ile podopieczni powracającego do TBL Jacka Winnickiego nie mogą narzekać po rozegraniu pierwszego spotkania, tak Wojciech Wieczorek ma nad czym się zastanawiać. Mecz z Polfarmexem Kutno, o którym każdy związany z MKS-em chciałby zapomnieć, szybko zweryfikował bilans drużyny w grach towarzyskich. Koszykarze z Górnego Śląska rzucali ze skutecznością 36,2 % za dwa i 16,7% za trzy!! Do tego przegrali walkę „na tablicach” 47:32. Statystyki kiepskie, do tego gra MKS-u, jak napisał jeden z dziennikarzy na twitterze… była fatalna.

O otoczkę wydarzenia dba dział marketingu przygotowując kilka atrakcji. Między pierwszą a drugą kwartą starcia z Twardymi Piernikami Toruń kibicie otrzymają… pierniki, które na znak spikera zostaną zjedzone. W przerwie meczu dla zgromadzonych kibiców wystąpi iluzjonista, Tomasz Kabis, finalista programu Mam Talent.

– Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy zapomną o wyjazdowej porażce i zagrają dużo bardziej skutecznie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Emocji w Hali Centrum na pewno nie zabraknie – zapewnia Damian Juszczyk, dyrektor ds. marketingu, mediów i PR MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Niedzielne spotkanie, zapowiadane na oficjalnej stronie ligi jako rywalizacja Jakuba Dłoniaka i Michała Michalaka, będzie istotne dla jednego z graczy Dąbrowy Górniczej. Trenerzy klubu nie są zadowoleni z dyspozycji Tooda O’Briena, amerykańskiego centra ściągniętego przed sezonem.

Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport News – od godziny 19:50.