Fenomenalny mecz we Włocławku, Anwil wygrywa po dogrywce!

Wielu kibiców czekało na pojedynek włocławskiego Anwilu z radomską Rosą. Choć spotkanie było okraszone mianem hitu kolejki, PLK nie zdecydowała się pokazać go w TV. A szkoda, bo byłaby to świetna promocja ligi!

Mecz zaczął się od wymiany ciosów, jednak z każdą akcją Rosa wyglądała pewniej i zdobywała łatwe punkty. Dzięki temu po pierwszej kwarcie prowadzili 3 punktami. W drugiej kwarcie z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Sokołowski. Po jego akcjach przewaga Rosy sięgała już 12 punktów. Niemoc strzelecką chcieli przełamać Chamb Oguchi oraz David Jelinek. Ich rzuty jednak nie znajdowały drogi do kosza. Ostatecznie na przerwę Rosa schodziła z 13 punktowym prowadzeniem. Po 1 połowie drużyna z Radomia wygrywała 48-35.

Trzecia kwarta to pogoń Anwilu i próba zrobienia jak najlepszego wyniku. Z początku wydawało się, że mecz jest już przegrany. W pewnym momencie przewaga Rosy sięgnęła nawet 19 punktów! Zawodnicy Anwilu jednak robili co mogli i odrobili 4 punkty straty. Czwarta odłosna pojedynku to koncertowa gra duetu Oguchi-Jelinek. Zdobywali oni punkty po penetracjach, rzutach z półdystansu, rzutach za 3 punkty oraz z linii. W szaleńczej pogoni Anwilu z pewnością pomogły problemy z przewinieniami graczy Rosy. Za 5 fauli parkiet musiał opuścić m.in Michał Sokołowski – „motor napędowy” Rosy. Przy stanie 76-76 i sekundach do końca meczu Champ Oguchi przechwycił piłkę wybijaną z autu i popędził w stronę kosza Rosy Radom. Zdobywał 2 punkty wsadem i był przy tym faulowany. Nie trafił jednak dodatkowego rzutu wolnego a na dogrywkę do kosza trafił Damian Jeszke.

Na otwarcie dogrywki David Jelinek trafił za 3 punkty. Doliczony czas gry to wymiana ciosów. Gdy na zegarze zostały 23 sekundy do końca dogrywki, przy stanie 89-89, a piłkę miał Anwil całą akcję fenomenalnie zagrał David Jelinek. Reprezentant Czech trafił za 3 po indywidualnej akcji, a Hala Mistrzów eksplodowała! Anwil wygrał z Rosą 92-89.

Anwil Włocławek – Rosa Radom 92:89 (18:21, 17:27, 19:15, 24:15, d. 14:11)

Anwil: Jelinek 31, Oguchi 25, Diduszko 8, Stelmach 7, Skibniewski 6, Dmitriew 4, Łączyński 4, Looby 4, Tomaszek 2, Kukiełka 1.

Rosa: Harris 19, Sokołowski 15, Jeszke 15, Hajrić 13, Zajcew 12, Thomas 8, Szymkiewicz 7, Witka 0, Adams 0.