David Jelinek nowym zawodnikiem Anwilu Włocławek

anwilMierzący 196 cm wzrostu, reprezentant Czech, David Jelinek, został nowym, niskim skrzydłowym Anwilu Włocławek. 25-latek obecnie przygotowuje się z kadrą naszych południowych sąsiadów do Eurobasketu 2015. Jelinek dotychczas występował w ligach włoskiej, hiszpańskiej, rosyjskiej czy tureckiej, a jego przenosiny do ligi polskiej można nazwać transferowym hitem Rottweilerów.

Jelinek to drugi poważny i zagraniczny transfer ekipy Igora Milicića po pozyskaniu przez Anwil – Chamberlaine’a Oguchi. 29-letni Nigeryjczyk reprezentuje swój kraj podczas aktualnie trwających Mistrzostw Afryki.

Kontrakt z reprezentanem Czech opiewa na rok. Sam zawodnik ma zamiar odbudować swoją karierę i po sezonie spędzonym w PLK ponownie trafić do silniejszej ligi. Ostatnim jego przystankiem  w sezonie 2014/15 – były rosyjska Krasnye Krylia Samara oraz turecki Usak Sportlif. W rozgrywkach ligi tureckiej notował średnie 10.7 pkt i 2.3 zb. Do zakończenia budowy autorskiego składu Igora Milicića, potrzeba już tylko mocnego środkowego.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *