Mike Taylor ogłosił dwunastkę na Eurobasket 2015

flaga_polskaTrener Mike Taylor wybrał 12 zawodników, którzy zagrają w Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy we Francji. Już wcześniej zgrupowanie kadry opuścili Michał Chyliński, Robert Skibniewski i Michał Sokołowski. Teraz do tej grupy dołączył Adam Hrycaniuk.

– Jesteśmy w połowie serii 12 spotkań towarzyskich, więc uznaliśmy, że to dobry moment, aby wybrać skład. Chcemy użyć pozostałych sześciu meczów do ustalenia indywidualnych ról i dalszej budowy zespołu na EuroBasket – mówi trener Mike Taylor.

– To nie była łatwa decyzja – wiązała się ona z obserwacją i dyskusją. Bardzo szanuję Adama Hrycaniuka, zarówno jako zawodnika, jak i człowieka. Jest świetnym zespołowym graczem i rewelacyjnym obrońcą w polu trzech sekund. W znacznym stopniu pomógł nam w ubiegłorocznym sukcesie i w ustaleniu dobrych nawyków defensywnych. Decyzja sprowadzała się do tego, że postawiłem na Marcina Gortata i Przemysława Karnowskiego jako środkowych w naszym zespole. Dla Adama nie zostałoby wystarczająco dużo minut gry. Jestem przekonany, że Hrycaniuk ma przed sobą bardzo dobry sezon w Stelmecie. Jego charakter i gra podkoszowa będzie dużym impulsem dla tej drużyny – tłumaczy trener Biało-Czerwonych.

Reprezentacja Polski ma za sobą sześć spotkań sparingowych. Biało-Czerwoni dwukrotnie wygrali z Czechami, a także pokonali ostatnio Angolę. Kadra musiała uznać wyższość Łotwy, Słowenii oraz Hiszpanii.

– Kontynuujemy naszą pracę i przygotowujemy się do wyzwań, które czekają na nas we Francji. Jestem zadowolony z postępów zespołu. Wierzę w to, że kolejne sześć spotkań towarzyskich będzie dla nas platformą do dalszej budowy drużyny i poprawienia gry. Damy z siebie wszystko, aby odnieść sukces w Montpellier – zapowiada Mike Taylor.

Skład Reprezentacji Polski na EuroBasket 2015:

0 – Aleksander Czyż, 201 cm,25 lat, PGE Turów Zgorzelec
5 – Aaron Cel, 203 cm, 28 lat, AS Monaco
6 – A.J. Slaughter, 191 cm, 28 lat, Banvit
7 – Damian Kulig, 205 cm, 28 lat, Trabzonspor
10 – Mateusz Ponitka, 196 cm, 21 lat, Stelmet Zielona Góra
11 – Dardan Berisha, 193 cm, 26 lat, Cibona Zagrzeb
12 – Adam Waczyński, 199 cm, 25 lat, RN Monbus Obradoiro
13 – Marcin Gortat, 211 cm, 31 lat, Washington Wizards
15 – Łukasz Koszarek, 187 cm, 31 lat, Stelmet Zielona Góra
17 – Przemysław Zamojski, 193 cm, 28 lat, Stelmet Zielona Góra
24 – Przemysław Karnowski, 214 cm, 21 lat, Gonzaga University
33 – Karol Gruszecki, 193 cm, 25 lat, Stelmet Zielona Góra

Źródło informacji: PZKosz.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *