Jovan Novak poprowadzi grę PGE Turowa

Jeden z największych talentów serbskiej koszykówki – Jovan Novak – dołącza do składu PGE Turowa. Wicemistrz Świata U-19 i brązowy medalista Mistrzostw Europy U-20 będzie rozwijał swoją karierę w „Czarno-zielonych” barwach.

Przez prestiżowy portal draftexpress.com został sklasyfikowany na 20. miejscu wśród międzynarodowych talentów rocznika 1994. Jest to jeden z najbardziej obiecujących zawodników serbskiej kadry młodzieżowej. Podczas Mistrzostw Świata w 2013 roku, które odbyły się w Pradze notował średnio 8,7 punktów i 3,2 zbiórki. Najlepszy występ zanotował w finale, przegranym przeciwko USA, kiedy zdobył 21 punktów trafiając 5 z 8 rzutów trzypunktowych.

W ostatnim sezonie reprezentował zespół Vojvodina Novi Sad, gdzie występując w pierwszej piątce notował średnie na poziomie 12,7 punktów, 3,9 zbiórki oraz 3,8 asysty. W 12 meczach sezonu zdobywał powyżej 15 punktów w meczu, a 11 meczów kończył z wynikiem 5 lub więcej asyst na swoim koncie. Po zakończonym sezonie leworęczny rozgrywający wziął udział w Adidas Eurocamp we włoskim Treviso, gdzie został wyróżniony wyborem do pierwszej piątki campu.

Jest podstawowym zawodnikiem kolejnych kadr narodowych Serbii. Oprócz tytułu Wicemistrza Świata może pochwalić się brązowym medalem Mistrzostw Europy do lat 20, zdobytym w 2014 roku w Grecji. Będąc jednym z filarów zespołu notował średnio 10 punktów, 3,4 zbiórki i ponad 2 asysty na mecz. W swoim najlepszym meczu, przeciwko Reprezentacji Niemiec, zdobył 32 punkty trafiając 8 na 15 rzutów za trzy punkty.

Źródło informacji: KSTurow.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *