Michalak wybrał Toruń

profile_michał_michalak22-letni Michał Michalak, który był w szerokiej kadrze Mike’a Taylora na Eurobasket 2015 zdecydował się na transfer do Polskiego Cukru Toruń. Zawodnik, notujący 14 pkt i 4 zb na mecz podczas ostatniego sezonu z Treflem Sopot znajdował się na celowniku paru klubów naszej ligi, ale ostatecznie wybrał Twarde Pierniki.

Michalak występował w Treflu od sezonu 2012-13, wówczas to też rozpoczynał swoją przygodę z sopockim klubem i dostał się pod skrzydła Żana Tabaka. Najpierw jednak był tylko zmiennikiem w talii kolejnych trenerów, by w ostatnim sezonie (2014-15) stać się czołową postacią drużyny. Niestety jego statystyczny skok nie poszedł w parze z wynikami drużyny i sopocianie nie obronili wcześniej zdobytego brązu Mistrzostw Polski.

Ciągle młody, perspektywiczny i rozwijający się strzelec podejmie teraz nowe wyzwanie w Toruniu, gdzie pod kierunkiem Jacka Winnickiego postara się wywalczyć play off z ligowym drugoroczniakiem. Michalakowi w tym celu postara się pomóc – coraz mocniejsza – polska rotacja zespołu – z Łukaszem Wiśniewskim oraz Krzysztofem Sulimą. Czy wystarczy na awans do top ósemki?

Obrońca/skrzydłowy podpisał z torunianami 2-letni kontrakt.

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *