Greg Surmacz wylądował w Sopocie!

Wyjaśniła się przyszłość Grega Surmacza. 30 letni skrzydłowy swój kolejny sezon spędzi w ekipie Trefla Sopot z którym związał się jednorocznym kontraktem na rozgrywki 2015/2016.

 

Greg Surmacz ostatni sezon spędził w ekipie Anwilu Włocławek z którym zajął, dalekie 12 miejsce. Podczas 26 minut gry zdobywał 8,1 punktu i 4,5 zbiórki na mecz, trafiając 37 procent swoich rzutów z dystansu. Rozegrał wszystkie 30 meczów dla Anwilu 27 razy wychodząc w pierwszej piące.

 

Grzegorz to wszechstronny zawodnik o wyrobionej marce w polskiej ekstraklasie – skomentował transfer Roman Szczepan Kniter, prezes zarządu Trefla Sopot. – Poszukiwaliśmy zawodnika na pozycję silnego skrzydłowego z dobrym rzutem z dystansu i wierzę, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Liczymy też, że Grzegorz, jako rodowity Polak wychowany za oceanem, będzie dobrym łącznikiem między rodzimymi a zagranicznymi graczami w naszej drużynie.

 

Wybrałem ofertę z Sopotu, ponieważ uważam, że jest to idealne miejsce do dalszego rozwoju – powiedział Grzegorz Surmacz. – Jestem podekscytowany perspektywą współpracy z trenerem Marticiem i jestem bardzo ciekawy jego koszykarskiej filozofii i stylu. Ponadto chciałbym zapewnić kibiców, że razem z resztą drużyny, będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu. Jest trochę za wcześnie, żeby rozmawiać o celach na koniec sezonu, ale myślę, że jeśli jako drużyna będziemy dobrze współpracować i dawać z siebie wszystko, to wyniki przyjdą same!

 

To dopiero drugi gracz który dołączył do Trefla. Dotychczas drużynę wzmocnił Piotr Śmigielski.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *