David Dedek nowym trenerem AZS-u Koszalin

dedeknewsDziś potwierdziło się to, co było wiadomo w kuluarach już od dłuższego czasu – nowym trenerem  AZS-u Koszalin został David Dedek.
44 letni Słoweniec, który w poprzednich dwóch latach z powodzeniem prowadził Asseco Gdynia, zastąpił na tym stanowisku Greka Kostasa Flevarakisa, który po nieudanych dla koszalinian play-offach pożegnał się z TBL.
Czy Dedek zostanie pierwszym trenerem AZS-u od wieków lat, który dotrwa na swoim stanowisku do końca sezonu – przekonamy się za jakiś czas…

Gdyńscy działacze oferowali Dedkowi długoletnią umowę, ale ostatecznie obie strony nie doszły do porozumienia, dlatego nowym szkoleniowcem Asseco został Tane Spasev.
Warto dodać, że Dedek na chwilę obecną dysponuje już czwórką zawodników: w składzie AZS-u na nowy sezon znaleźli się bowiem Piotr Dąbrowski, Krzysztof Szubarga, Artur Mielczarek i Amerykanin Devon Austin – wszyscy oni bronili barw Akademików w ubiegłym sezonie. W najbliższym czasie klub ma poinformować o kontraktach nowych graczy, wiadomo jednak, że z ubiegłorocznego składu w Koszalinie nie zostanie już nikt więcej.

Wojtek Konieczny

Fan NBA od dziecka (stąd pomysł na stronę Retro NBA). Posiadacz kolekcji własnoręcznie zrobionych kart o każdym klubie i wielkiej encyklopedii NBA w zeszycie 80-kartkowym powstałej w czasach, gdy nie było jeszcze Internetu... Specjalizacja - wykresy, tabele, statystyki. W wolnych od koszykówki chwilach filolog i nauczyciel polskiego :).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Damian Kulig przenosi się do Trabzonsporu

28-letni reprezentant Polski, który w ostatnie dwa lata dokonał wielkiego progresu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zakończył przygodę z PGE Turowem...

Zamknij