Damian Kulig przenosi się do Trabzonsporu

profile_damian_kulig28-letni reprezentant Polski, który w ostatnie dwa lata dokonał wielkiego progresu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zakończył przygodę z PGE Turowem Zgorzelec i od nowego sezonu będzie występował w lidze tureckiej. Damian Kulig czyli MVP sezonu zasadniczego w PLK związał się kontraktem z Trabzonsporem. Informacja została potwierdzona przez prezesa tureckiej drużyny.

Wcześniej naszego czołowego reprezentanta Polski, który sezon zakończył ze średnimi 14.4 pkt i 7.7 zb łączono z przeniosinami do hiszpańskiej Valencii czy włoskiego Armani Jeans Mediolan. Ostatecznie jednak Damian wybrał szóstą drużynę sezonu zasadniczego w TBL (identyczny skrót jakim posługujemy się w Tauron Basket Lidze) i ofertę lukratywnego kontraktu.

Tranbzonspor zakończył rozgrywki play off na półfinałach, przegrywając z Anadolou Efes (0-3). Obok Kuliga do zespołu znad Bosforu dołączy dobrze znany Serb – Novica Velicković. Obaj z polskim zawodnikiem będą tworzyć pierwszą linię ataku klubu z Trabzonu.

Mierzący 205 cm wzrotu Kulig wcześniej reprezentował barwy Polpharmy Starogard Gdański , PBG Basketu Poznań a następnie przeniósł się do Zgorzelca. Zawodnikowi życzymy powodzenia na kolejnym etapie kariery!

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *