Paweł Leończyk pierwszym wzmocnieniem Wilków Morskich

Leończyk

Leończyk

Finał zakończył się wczoraj, a już dzisiaj mamy początek tzw. sezonu ogórkowego, podczas którego zawodnicy będą zmieniać swoje kluby. Pierwsze głośne nazwisko i niedawny lider Trefla Sopot, Paweł Leończyk, już podpisał 2-letni kontrakt z beniaminkiem sezonu 2014/15 – Wilkami Morskimi Szczecin. Popularny Leon dołączy do Pawła Kikowskiego oraz Urosa Nikolića i będzie decydował o obliczu przebudowanego zespołu Marka Łukomskiego.

Dla 28-letniego Leończyka miniony sezon to występy na poziomie 12.5 pkt oraz 4.8 zb. Niestety Trefl z nim w składzie odpadł szybko z rywalizacji play off i nie był w stanie przeciwstawić się przyszłym wicemistrzom Polski, Turowowi Zgorzelec. Tym samym były skrzydłowy reprezentacji Polski nie powtórzył sukcesu sprzed roku, kiedy wraz z Treflem świętował brązowy medal MP.

Paweł Leończyk dotychczas reprezentował barwy kolejnych klubów – Spójni Stargard Szczeciński, Polpharmy Starogard Gdański, Turowa Zgorzelec, Czarnych Słupsk, AZSu Koszalin i Trefla Sopot. Oczywiście w nowym otoczeniu ma on spełniać rolę lidera, by pomóc sobie i kolegom w awansie do czołowej ósemki rozgrywek.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *