Turów i Chyliński rozpoczęli serię od mocnego akcentu

chylinskiPo serii ostatnich zwycięstw PGE Turów nie zwolnił tempa i z rozpędu ograł z Trefl Sopot w pierwszym meczu play-off. Michał Chyliński zdobył 20 punktów w wysoko wygranym meczu 101:78.

Pięć trafionych rzutów za trzy w pierwszych 10 minutach meczu mogłoby odebrać chęci każdej drużynie koszykówki. 15 z 28 punktów zdobytych w pierwszej kwarcie zdobytych dzięki celnym „trójkom”. Zawodnicy PGE Turowa po wyrównanych kilku minutach meczu rozpoczęli prawdziwy festiwal.

Po ostatnim emocjonującym meczu przeciwko Stelmetowi Zielona Góra kibice otrzymali całkowicie kontrolowany i spokojny mecz. Chociaż spokojny to złe słowo, bo kolejne rzuty „zza łuku” i podkoszowe loty Olka Czyża potrafiły skutecznie ożywić zgromadzonych w PGE Turów Arenie fanów. Na szczególną uwagę zasługuje kolejny dobry występ Olka, który tym razem zanotował 16 punktów (7/9 z gry) i 6 zbiórek w zaledwie 15 minut gry.

W obronie Twierdzy udział wzięli prawie wszyscy. Michał Chyliński znowu nastawił celownik i skutecznie przeszywał kosz rywali gromadząc 20 punktów (4/6 za trzy). Damian Kulig po odebraniu niemal całego kosza nagród – MVP sezonu, Najlepszy Polak sezonu i Pierwsza Piątka sezonu – trafił wszystkie rzuty za dwa punkty (5/5) i zakończył mecz z 14 punktami. Do grona zawodników z dwucyfrową zdobyczą punktową dołączyli również Taylor (13), Natiażko (11), Moldoveanu (10).

Na szczególną uwagę zasługuje jeszcze jedno wydarzenie. Po raz pierwszy w swojej krótkiej karierze, play-offowej atmosfery skosztował Bartosz Jyż, który pojawił się na parkiecie w PGE Turów Arenie na niespełna 2 minuty przed końcem meczu.

„Za dużo wolnych. Za dużo wolnych miejsc na trybunach” – powiedział po meczu trener Miodrag Rajković, który był zaskoczony tak drastyczną zmianą w frekwencji w porównaniu z niedzielnym meczem ze Stelmetem.

PGE Turów Zgorzelec – Trefl Sopot 101:78 (28:15, 29:25, 27:26, 17:12)

PGE Turów: Chyliński 20, Czyż 16, Kulig 14, Taylor 13, Natiażko 11, Moldoveanu 10, Jaramaz 7, Collins 6, Dylewicz 3, Gospodarek 1, Jyż 0.

Trefl: Michalak 15, Leończyk 14, Bendzius 12, Vasiliauskas 10, Lydeka 7, Stefański 6, Popović 5, Kemp 4, Dutkiewicz 3, Sikora 2, Dzierżak 0.