Turów i Chyliński rozpoczęli serię od mocnego akcentu

chylinskiPo serii ostatnich zwycięstw PGE Turów nie zwolnił tempa i z rozpędu ograł z Trefl Sopot w pierwszym meczu play-off. Michał Chyliński zdobył 20 punktów w wysoko wygranym meczu 101:78.

Pięć trafionych rzutów za trzy w pierwszych 10 minutach meczu mogłoby odebrać chęci każdej drużynie koszykówki. 15 z 28 punktów zdobytych w pierwszej kwarcie zdobytych dzięki celnym „trójkom”. Zawodnicy PGE Turowa po wyrównanych kilku minutach meczu rozpoczęli prawdziwy festiwal.

Po ostatnim emocjonującym meczu przeciwko Stelmetowi Zielona Góra kibice otrzymali całkowicie kontrolowany i spokojny mecz. Chociaż spokojny to złe słowo, bo kolejne rzuty „zza łuku” i podkoszowe loty Olka Czyża potrafiły skutecznie ożywić zgromadzonych w PGE Turów Arenie fanów. Na szczególną uwagę zasługuje kolejny dobry występ Olka, który tym razem zanotował 16 punktów (7/9 z gry) i 6 zbiórek w zaledwie 15 minut gry.

W obronie Twierdzy udział wzięli prawie wszyscy. Michał Chyliński znowu nastawił celownik i skutecznie przeszywał kosz rywali gromadząc 20 punktów (4/6 za trzy). Damian Kulig po odebraniu niemal całego kosza nagród – MVP sezonu, Najlepszy Polak sezonu i Pierwsza Piątka sezonu – trafił wszystkie rzuty za dwa punkty (5/5) i zakończył mecz z 14 punktami. Do grona zawodników z dwucyfrową zdobyczą punktową dołączyli również Taylor (13), Natiażko (11), Moldoveanu (10).

Na szczególną uwagę zasługuje jeszcze jedno wydarzenie. Po raz pierwszy w swojej krótkiej karierze, play-offowej atmosfery skosztował Bartosz Jyż, który pojawił się na parkiecie w PGE Turów Arenie na niespełna 2 minuty przed końcem meczu.

„Za dużo wolnych. Za dużo wolnych miejsc na trybunach” – powiedział po meczu trener Miodrag Rajković, który był zaskoczony tak drastyczną zmianą w frekwencji w porównaniu z niedzielnym meczem ze Stelmetem.

PGE Turów Zgorzelec – Trefl Sopot 101:78 (28:15, 29:25, 27:26, 17:12)

PGE Turów: Chyliński 20, Czyż 16, Kulig 14, Taylor 13, Natiażko 11, Moldoveanu 10, Jaramaz 7, Collins 6, Dylewicz 3, Gospodarek 1, Jyż 0.

Trefl: Michalak 15, Leończyk 14, Bendzius 12, Vasiliauskas 10, Lydeka 7, Stefański 6, Popović 5, Kemp 4, Dutkiewicz 3, Sikora 2, Dzierżak 0.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *