PGE Turów najlepszy po sezonie zasadniczym, poznaliśmy pary play off

turow_zgorzelecKoszykarze PGE Turów Zgorzelec przystąpią do play off ekstraklasy z pierwszego miejsca. Obrońcy tytułu w meczu o pozycję lidera pokonali w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Stelmet Zielona Góra 92:79. Pierwsz mecz tych ekip PGE przegrał 70:78. Czwartkowymi meczami lidera po sezonie zasadniczym PGE Turów Zgorzelec z Treflem Sopot (8) oraz czwartej Energi Czarnych Słupsk ze Śląskiem Wrocław (5) rozpoczyna się walka w 1/4 finału o mistrzostwo Polski koszykarzy. Ta runda zakończy się najpóźniej 11 maja.
Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania od początku, ale mecz był niezwykle zacięty i stał na wysokim poziomie. Walka o pierwsze miejsce, czyli przewagę dziewięciu punktów, trwała do ostatnich sekund. Co prawda Turów już w 23. minucie prowadził 51:36, ale zielonogórzanie nie poddali się i walczyli o zmniejszenie strat. Udało im się to w 34. minucie, gdy przegrywali tylko 66:69.Końcówka należała jednak do podopiecznych trenera Miodraga Rajkovica, a szczególnie trafiających za trzy punkty Serba Nemanji Jaramaza, Rumuna Vlada Sorina-Moldoveanu oraz Amerykanina Mardy’ego Collinsa, który zagrał po trzymeczowej dyskwalifikacji. Był czołowym graczem – uzyskał 14 pkt, a najwięcej Jaramaz – 17. Turów wygrał zdecydowanie walkę pod tablicami 36:25.

Najciekawiej, oprócz rywalizacji Energi – która ma atut własnego parkietu, gdyby doszło do meczu numer pięć – ze Śląskiem zapowiada się walka trzeciej drużyny Tauron Basket Ligi AZS Koszalin z szóstą Rosą Radom.

Terminarz ćwierćfinałów:

PGE Turów Zgorzelec (1) – Trefl Sopot (8)

30 kwietnia – 2 maja w Zgorzelcu
5 i ew. 7 maja w Sopocie
ew. 10 maja w Zgorzelcu

W sezonie 1:1

Stelmet Zielona Góra (2) – Asseco Gdynia (7)