Zapowiedź XXX kolejki w TBL

Polski Cukier Toruń – Polfarmex Kutno

Obok hitu kolejki , Stelmet – Turów, najbardziej poważne spotkanie, które może przynieść play off jednej ze stron i w przypadku wygranej. Faworytem jest drużyna gospodarzy, która ma przewagę na pozycjach obwodowych przy Willu Franklinie oraz LaMarshallu Corbettcie. Goście powinni skoncentrować się na wysokiej obronie na obwodzie i odcinaniu dwójkowych akcji – pick n roll – przy osobach Seana Denisona i Krzysztofa Sulimy. Faworytem jest ekipa gosapodarzy. Mój typ: +6 Polski Cukier.

Rosa Radom – Jezioro Tarnobrzeg

Spotkanie w którym gospodarze nadal będą walczyć o jak najwyższe miejsce przed play off, z nadzieją, że zostaną na czwartym miejscu. Danny Gibson oraz Mike Taylor powinni dać przewagę na pierwszych pozycjach, natomiast Uros Mirković i John Turek pod koszami. Również szeroka rotacja i większe bogactwo przy polskich graczach powinny przynieść Wojciechowi Kamińskiego finałowe zwycięstwo w sezonie zasadniczym. Mój typ: +12 Rosa.

Polpharma Starogard Gdański – Energa Czarni Słupsk

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Czarni nadal chcą być wyżej rozstawioną ekipą w pierwszej rundzie play off, to spotkanie w Starogardzie Gdańskim powinno być dla nich obowiązkową wygraną. Zespół gości ma przewagę pod koszami oraz na obwodzie, ale kociewiacy postarają się o wygraną na konto Mariusza Karola, który ma nadzieję na dłuższą pracę w szeregach Farmaceutów. Mój typ: +10 Czarni.

PGE Turów Zgorzelec – Stelmet Zielona Góra

POLSAT SPORT NEWS , 20:00

Hit kolejki, spotkanie, które stanowi przedsmak play off a może i finałów PLK? Powrót na ligowe parkiety Mardy’ego Collinsa, który odbywał trzy meczową karencję za uderzenie Przemysława Frasunkiewicza. Zgorzelczanie zagrają bez kontuzjowanego Chrisa Wrighta. Coraz więcej minut dostaje Olek Czyż, ale w meczu przeciwko Stelmetowi najwięcej będzie zależeć od Tony’ego Taylora (obrona na Łukaszu Koszarku czy Russellu Robinsonie) oraz Damianie Kuligu (czy zdominuje strefę podkoszową?). Zgorzelczanie mogą szukać też punktów ze strony coraz pewniejszego Kiryła Natiażki. Stelmet będzie polegał na solidnej obronie i postara się dorównać Turowowi w ilości rzutów za trzy punkty. Kluczem znów może być forma Russella Robinsona. Mój typ: +4 Turów.

Wikana Start Lublin – Trefl Sopot

Wprawdzie kolejne wygrane zaskakują pozytywnie fanów Wikany , ale do Lublina zjeżdża głodna wygranej i awansu do play off ekipa Mariusza Niedbalskiego. Wydaje się , że będący w 100% zmobilizowani goście zdominują starcie z beniaminkiem i wyciągną swoje atuty – Michała Michalaka, Pawła Leończyka czy Eimantasa Bendziusa. Mój typ: +6 Trefl.

MKS Dąbrowa Górnicza – King Wilki Morskie Szczecin

Pożegnalne spotkanie z Wilkami Morskimi – Mihailo Uvalina. Faworytem są miejscowi, próbujący zakończyć sezon z przytupem. Oczywiście na pierwszym planie pojedynek obrońców – Wrighta i Greena z Brownem i McKay’em. Mój typ: +6 MKS.

WKS Śląsk Wrocław – Asseco Gdynia

Goście wystąpią we Wrocławiu bez tercetu Walton-Szczotka-Galdikas. Wrocławianie muszą zakończyć sezon wygraną i liczyć na korzystne wyniki ze Starogardu i Radomia. Matematycznie , ciągle mają szansę na 4 miejsce. Mój typ: +10 Śląsk.

Anwil Włocławek – AZS Koszalin

Również jednostronny mecz, z wyraźnym faworytem z Koszalina. Być może Kostas Flevarakis dokona przeglądu rezerw i postara się o bezpieczne/krótkie granie Qyntela Woodsa i Szymona Szewczyka. Największa przewaga AZSu jest pod koszem. Mój typ: +12 AZS.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
10 najlepszych zagrań XXIX kolejki w TBL

Zamknij