Świetny występ Waczyńskiego i wygrana

WacaAdam Waczyński rozegrał swój najlepszy mecz w hiszpańskiej lidze koszykarzy i poprowadził Rio Natura Monbus Santiago de Compostela do zwycięstwa nad Bilbao Basket 77:72 w meczu 28. kolejki. W 30 minut reprezentant Polski zdobył 27 pkt, miał pięć asyst i zbiórkę.

Trafił trzy z trzech rzutów za dwa punkty, cztery z dziesięciu za trzy oraz wszystkie dziewięć wolnych.

Była to 13 wygrana ekipy z Santiago de Compostela, która zajmuje 11. miejsce w tabeli.

W meczu na szczycie FC Barcelona przegrała w Madrycie z Realem 78:91. Maciej Lampe w 22 minuty uzyskał cztery punkty, miał cztery zbiórki, trzy asysty i dwa przechwyty. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała czwarta kwarta (30:15), a w niej akcje Amerykanina Jaycee’a Carrolla, który uzyskał z 19 z 26 swoich punktów.

Barcelona zajmuje trzecie miejsce w tabeli (bilans 19-9), Real drugie (23-5), a liderem jest Unicaja Malaga (24-4).

UCAM Murcia z Thomasem Kelatim pokonał Bruixa D’or Manresa 83:72, a reprezentant Polski uzyskał w 17 minut siedem punktów, miał cztery przechwyty, dwie zbiórki, asystę i stratę. UCAM z bilansem 13-15 jest na 12. miejscu.