Karnowski ze strzeleckim rekordem sezonu

W sobotę na parkietach uniwersyteckiej ligi znów zaprezentował się najlepszy z Polaków w NCAA – Przemysław Karnowski. „Big Karn” i jego Gonzaga Bulldogs rozpoczęli turniej w obrębie swojej konferencji i toczą bój w tzw. „March Madness” podczas którego poznamy najmocniejsze ekipy w lidze akademickiej. W kolejnych etapach eliminowane będą następne zespoły.

Przed tygodniem dobiegł końca sezon zasadniczy w NCAA, podczas którego najlepszym dorobkiem punktowym Przemka okazały się 21 pkt przeciwko Portland Pilots , ze stycznia. Dotychczas najlepszym wynikiem w lidze akademickiej był 22 punktowy występ przeciwko Southern Utah, z poprzedniego sezonu.

Teraz , kiedy Bulldogs wchodzą w najważniejszą fazę sezonu, a ekipa polskiego środkowego pokonała San Francisco Dons (81:72) , zawodnik naszej reprezentacji zanotował aż 24 punkty (10/14 za 2, 4/5 za 1) – osiągając nowy rekord podczas występów na amerykańskich parkietach. Na swoim koncie zapisał on również 4 zbiórki, 2 asysty, 2 bloki i 1 przechwyt. Czekamy na kolejny , wielki występ Przemka.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *