Kelati z najlepszym występem w sezonie, Waczyński niewiele gorszy

Reprezentant Polski Thomas Kelati zdobył 19 pkt dla UCAM Murcia, a jego zespół wygrał 91:65 z Bilbao Basket w 23. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy ACB. Porażek doznały FC Barcelona z Maciejem Lampe i Rio Natura Monbus z Adamem Waczyńskim.

Kelati rozegrał najlepszy mecz w sezonie, uzyskał najwięcej punktów dla zespołu, ustanawiając swój rekord w obecnych rozgrywkach, przy znakomitej skuteczności. Grał 34 minuty, trafił obydwa rzuty za dwa punkty i pięć z siedmiu za trzy, miał trzy zbiórki, dwie asysty i przechwyt.

Broniąca tytułu Barcelona nieoczekiwanie przegrała na wyjeździe z Herbalife Gran Canaria 70:76, a Lampe w siedem minut zdobył pięć punktów, trafiając jeden z trzech rzutów za dwa i jeden z dwóch za trzy, miał także zbiórkę.

W sobotę zespół Rio Natura Monbus Obradoiro Santiago de Compostela uległ w San Sebastian po dogrywce drużynie Gipuzkoa Basket 94:97. Dla Waczyńskiego był to jeden z lepszych występów w rozgrywkach. Spędził na parkiecie 35 minut. Zdobył w tym czasie 18 punktów (po trzy celne z dziewięciu rzutów za dwa i zza linii 6,75 m oraz trzy z czterech wolnych), zanotował także sześć zbiórek, trzy asysty, przechwyt i dwie straty.

Barcelona jest trzecia w tabeli z bilansem 16 zwycięstw i siedmiu porażek. Drużyna Universidad Catolica de Murcia (11-12), walcząca o udział w play off (osiem najlepszych ekip), zajmuje 11. miejsce, Rio Natura (9-14) jest 12. w stawce 18 zespołów.