Cesnauskis wraca do Słupska

Jak donosi Głos Pomorza – były kapitan Czarnych Słupsk – Mantas Cesnauskis – jest po słowie z działaczami słupskiego klubu i na dniach wzmocni rotację zespołu Donaldasa Kairysa. Cesnauskis, który ma status zawodnika miejscowego poprzez posiadanie polskiego obywatelstwa – rozpoczął sezon w ekipie Śląska Wrocław, po czym umowa z nim została rozwiązana i zmuszony był sobie szukać nowego pracodawcy.

33-letni Cesnauskis w Śląsku występował średnio 13.5 minuty na mecz, notując średnie 5 pkt i 1.5 as. Teraz w składzie Energi Czarnych ma zająć miejsce 37-letniego skrzydłowego, Dariusza Cywińskiego i wspierać w konstruowaniu akcji duet Jerel Blassingame – Tomasz Śnieg.

Nowy stary obrońca Czarnych Panter występował w dwóch poprzednich sezonach w barwach Stelmetu Zielona Góra , z którym to zespołem zdobył złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski. Z kolei w barwach Czarnych wywalczył brąz za kadencji trenera Dainusa Adomaitisa.

Energa Czarni Słupsk na dziś zajmuje 7 miejsce w tabeli rozgrywek Tauron Basket Ligi, legitymując się bilansem 12-7.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Euroraport 23.02.2015

Puchar Króla – Hiszpania Nie był to do końca udany weekend dla Macieja Lampe. Jego Barcelona dotarła do finału, w...

Zamknij