Kulig w drodze do Mediolanu ?

Jak donosi portal Sportando działacze niedawnego euroligowego rywala – PGE Turowa Zgorzelec – Emporio Armani Mediolan złożyli ofertę za najlepszego gracza Mistrzów Polski – Damiana Kuliga. Podkoszowy reprezentacji Polski notował podczas występów w Eurolidze średnie 15 pkt i 5 zb na mecz i wpadł w oko trenerowi włoskiej drużyny Luce Bianchiemu, który z kolei chciałby pozyskać zawodnika do środy (limit czasowy by gracz mógł wystąpić w kolejnym meczu Armani).

Kulig ma ważną umowę z Turowem do końca rozgrywek 2014/15, ale jeśli chciałby zmienić otoczenie to sternicy włoskiej drużyny musieliby zapłacić odstępne zgorzelczanom, z racji wykupu kontraktu. Usługami reprezentanta Polski wcześniej interesowali się działacze innych drużyn, m.in. z Rosji oraz Turcji , jednak o transferze do silniejszej ligi Damiana mówiło się w perspektywie sezonu 2015/16 i przy ewentualnym wypełnieniu kontraktu z Mistrzami Polski.

Być może na taki a nie inny ruch Włochów wpływ ma niepewna sytuacja finansowa Mistrzów Polski? Spekuluje się bowiem, iż zawodnicy zgorzeleckiej drużyny nie otrzymują swoich wypłat na czas oraz klub nie pierwszy raz w tym sezonie nie uregulował płatności za poprzednie miesiące gry zawodników…

Całą informację wypada też potraktować przez pryzmat przenosin do innych klubów odchodzących w ostatnim czasie z Turowa – Urosa Nikolića (King Wilki Morskie Szczecin), Łukasza Wiśniewskiego (Śląsk Wrocław) oraz Ivana Zigeranovića (Asesoft Ploiesti). Jak wiadomo zgorzelczanie rozglądają się też za kolejnym podkoszowym, a po dojściu do składu Olka Czyża, chcieliby jeszcze pozyskać wartościowego centra. Czy nowy gracz miałby zastąpić tylko Zigeranovića czy aż Kuliga, to pokażą nam następne dni (może godziny?)?

Podsumowując, wcześniejsze lub późniejsze przenosiny Damiana do silniejszej ligi wydają się nieuniknione. Dla podkoszowego transfer do mocniejszego zespołu to również szansa na dalszy rozwój czy sportowy awans.

Pin It

2 komentarze/y

  1. Informacje o zaległościach w wynagrodzeniach to są właśnie spekulacje. Klub podpisał ugody z zawodnikami którzy pozostali w zespole dlatego Ivan musiał mieć zgodę na odejście a Damiana nie puszczą. Tylko Wiśnia i wcześniej Uros prawdopodobnie nie zgodzili się na niższe kwoty i odeszli bez wypłat. Jedynie oni dwaj są wierzycielami.
    Klub w ten sposób zaoszczędził trochę kasy np na Collinsa, który fochy stroi co każdy ligowy mecz a w EC sprzedaje się bez żenady.

    • Ivan nie zgodził się na nic, Aleksander Avlijas znalazł mu klub za identyczną, wysoką gażę w Rumunii. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron, z zaznaczeniem uregulowania zaległości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *