Euroraport 9.02.2015

Kolejny bardzo dobry występ Dardana Berishy, dobre zawody w wykonaniu Mateusza Ponitki oraz „rekordowa”  kwarta w wykonaniu drużyny Le Mans z Michałem Ignerskim w składzie. To i więcej do przeczytania w cotygodniowym euro raporcie!

Liga hiszpańska

Rio Natura Monbus Obradoiro, z Adamem Waczyńskim w składzie, przegrał na własnym parkiecie z Valencią (62:73). Polak, spędził na parkiecie 15 minut, w trakcie których zdobył 6 punktów. Trafił dwa z trzech rzutów za trzy oraz oddał jeden niecelny rzut za dwa. Oprócz punktów „Waca” zaliczył jeszcze trzy straty. Zespół z Santiago de Compostela, z bilansem 9-11, zajmuje obecnie 13 miejsce w tabeli. Jednak różnica pomiędzy 7 a 13 drużyną to ledwie jedno zwycięstwo.

Smaku zwycięstwa nie zaznał również Thomas Kelati. Jego UCAM Murcia przegrało na wyjeździe z Estudiantesem (79:90). Kelati trafił jeden z trzech rzutów zza linii 6,75m oraz zaliczył jeden niecelny rzut za dwa. Jego dorobek to trzy punkty, zbiórka, dwie asysty i przechwyt. Drużyna byłego gracza Turowa Zgorzelec, po 20 kolejce zajmuje 11 miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej.

Zwycięstwo na własnym parkiecie odniosła Barcelona, która pokonała zespół Iberostaru Tenerife (87:79). W tym meczu nie wystąpił Maciej Lampe. Polak skarżył się na ból mięśnia brzuchatego lewej łydki. Trener Xavi Pascual postanowił dać polskiemu środkowemu odpocząć. Barcelona z bilansem 14-6 zajmuje piątą lokatę w tabeli ligi ACB.

Liga francuska

Zespół Le Mans zanotował swoją 10.porażkę w tym sezonie, przegrywając na wyjeździe z Gravelines (63:69). Michał Ignerski zdobył dla pokonanych 13 punktów (3/7 za dwa, 1/5 za trzy, 4/5 rzuty wolne). Na swoim koncie zapisał również osiem zbiórek, dwie asysty, blok i dwie straty.

Porażka ekipy Michała Ignerskiego spowodowana jest tragiczną drugą kwartą. Le Mans w trakcie 10 minut zdobyło ledwie 2 (!) punkty, tracąc ich aż 22. Na nic zdały się wygrane w pierwszej, trzeciej i czwartej kwarcie. Tak mała ilość punktów to swoisty „antyrekord” ligi francuskiej.

Liga belgijska

Telenet Oostenda pokonał  na własnym parkiecie drużynę Leuven Bears (85:76). W zespole gospodarzy, z dobrej strony pokazał się Mateusz Ponitka. Zdobył online casino nbso 14 punktów (6/8 za dwa, 0/2 za trzy, 2/6 rzuty wolne) oraz miał cztery zbiórki, asystę, dwa przechwyty, blok i stratę.

W gorszym nastroju po swoim meczu był Aleksander Lichodziejewski. Jego Basic-Fit Bruksela przegrało na własnym parkiecie ze Spirou Charleroi (76:80). Polak przebywał na parkiecie 34 minuty, w trakcie których zdobył 6 punktów (3/6 za dwa, 0/3 za trzy). Polak do swojego dorobku dopisał również dwie zbiórki i dwie straty.

Liga niemiecka

Bayreuth odniosło 9.zwycięstwo w obecnych rozgrywkach i pozostaje w walce o awans do fazy play-off. Pokonali oni na własnym parkiecie Ratiopharm (94:82). Słabsze zawody rozegrał gracz gospodarzy, David Brembly. Były zawodnik Trefla Sopot spędził na parkiecie 18 minut. Na swoim koncie zapisał 3 punkty (0/1 za dwa, 1/1 za trzy) oraz zbiórkę i asyst ę.

Liga litewska

Ze zwycięstwa cieszyć się mógł Adam Łapeta. Jego Dzukija, pokonała na wyjeździe zespół Juventusu (77:72). Polski środkowy zdobył 9 punktów na 100% skuteczności (3/3 za dwa, 3/3 rzuty wolne). Były gracz Asseco Gdynia zanotował również cztery zbiórki.

Liga austriacka

Arkadia Lions przegrała na wyjeździe z ekipą Raiffeisen Wells (67:88). W ostatnich meczach doskonale swój czas na parkiecie wykorzystuje Wojciech Barycz. Tym razem Polak przebywał na parkiecie zaledwie 13 minut. Jednak w tym czasie zdobył 10 punktów (2/2 za dwa, 2/6 za trzy) oraz miał pięć zbiórek, asystę i stratę.

Liga Kosowa

Kolejny świetny mecz rozegrał Dardan Berisha. Poprowadził on Sigal Prishtine do wyjazdowego zwycięstwa nad zespołem Bashkimi (88:67). Były gracz Anwilu Włocławek zdobył 28 punktów (5/10 za dwa, 4/11 za trzy, 6/6 rzuty wolne). Oprócz tego zanotował dwie zbiórki, pięć asyst, trzy przechwyty, blok i trzy straty.