WKS Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 95:81 (2-0)
Wikana Start Lublin – Energa Czarni Słupsk 82:73 (1-1)
Polpharma Starogard Gdański – Polfarmex Kutno 92:83 (1-1)
AZS Koszalin – King Wilki Morskie Szczecin 98:73 (2-0)
MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet Zielona Góra 63:76 (0-2)
PGE Turów Zgorzelec – Jezioro Tarnobrzeg 117:83 (2-0)
Rosa Radom – Polski Cukier Toruń 76:73 (1-1)
Asseco Gdynia – Anwil Włocławek 100:65 (2-0)

TELEWIZYJNE SPOTKANIE 17 KOLEJKI: Asseco Gdynia – Anwil Włocławek

Mecz w którym gospodarze obnażyli wszelkie braki i niedoskonałości Anwilu. Już pierwsza kwarta wygrana przez Asseco 28-10 nie zapowiadała emocji w Polsat Sport News. OvidIjus Galdikas królował w strefie podkoszowej notując 15 zbiórek oraz 6 bloków, a AJ Walton (który po ogoleniu włosów wyglądał jak Gary Payton) zaliczył 22 pkt, 9 as i 6 przech. Asseco trafiło 11 z 25 rzutów zza łuku, przy czym Anwil tylko 4 z 19. Gdynianie wygrali zbiórki 39-27 i mieli pięciu graczy powyżej granicy 10 punktów. Największe „gwiazdy” Anwilu zagrały niemal na zero – Deonta Vaughn (zero punktów) i Andrea Crossariol (trzy punkty). Zespół Miodraga Krunića ma dalej do play off niż nam się wydawało, a zespół nie ma ani lidera , widać w nim coraz gorszą chemię (jak nie jej brak) oraz rozgrywający z charakterem potrzebny jest od zaraz.

LUCKY LOOSER: Josh Miller (Jezioro Tarnobrzeg, z 29 pkt i 10 as).

SZALENI STRZELCY PO 17 KOLEJKACH: Grzegorz Małecki (13/50 z Dąbrowy), Krzysztof Jakóbczyk (17/57 z Polfaremexu), Marcin Sroka (15/47)

MVP 17 KOLEJKI: Bryon Allen (Wikana Start Lublin, za 36 pkt przy 11/18 z gry, złamanie serii 5 wygranych Czarnych Słupsk oraz przełamanie własnej niemocy 11 z rzędu przegranych).

DRUŻYNA KOLEJKI: Asseco Gdynia za pogrom nad Anwilem i wydłużenie serii zwycięstw do trzech.

SIEDMIU WSPANIAŁYCH W 17 KOLEJCE:

Bryon Allen (36pkt, Wikana Start)

Vuk Radivojević (15 pkt w 14 minut i budowa przewagi Śląska podczas III kwarty przeciwko Treflowi, trzema celnymi rzutami zza łuku)

Damian Jeszke (21 pkt i 6 zb , Rosa Radom)

Michał Chyliński (27 pkt i 7×3 pkt, PGE Turów)