Druga wygrana PGE Turowa w Eurocup, popis Chylińskiego

turow_zgorzelecPGE Turów rozegrał rewelacyjne spotkanie w Pucharze Europy. Mistrz Polski rozniósł Telenet Ostędnę 99:71. W pewnym momencie spotkania zgorzelczanie prowadzili nawet 31 punktami. Zgorzelczanie grali na bardzo dobrej skuteczności i trafili aż 15 z 32 wykonywanych rzutów za trzy punkty. Bohaterem spotkania okazał się Michał Chyliński.

Rzucający obrońca PGE Turowa grał wyśmienicie. Już w pierwszej kwarcie trzykrotnie trafił z dystansu, w drugiej miejsce w koszu znalazły kolejne dwie rzucone piłki. Chyliński do przerwy grał tylko 14 minut, a miał na swoim koncie aż 20 punktów. Gracz mistrzów Polski był zdecydowanie lepszy od reprezentacyjnego rzucającego obrońcy Mateusza Ponitki. Ci dwaj grali naprzeciwko siebie bardzo często i z tego pojedynku zwycięsko wyszedł właśnie Chyliński.

Uznanie i szacunek dla zawodnika, który udowadnia, że jest w znakomitej dyspozycji, pokazał chwilę przed rozpoczęciem konferencji trener Miodrag Rajković. Szkoleniowiec PGE Turowa odsunął Chylińskiemu krzesło, gdy ten podszedł usiąść.

Zgorzelczanie już w kolejnym meczu musieli radzić sobie bez Chrisa Wrighta, a także dodatkowo bez Nemanji Jaramaza, który dwa dni przed meczem doznał drobnego urazu.

Ponownie wszechstronnie grał Mardy Collins, który zdobył 12 punktów, ale miał też 7 asyst i 7 zbiórek. Do tego znakomicie pilnował J.P. Prince’a, który co prawda zdobył 22 punkty, ale widać było, że ma duże trudności z tym jak przeciwko niemu gra Collins, a także zawodnicy pomagający w obronie. W jednej z akcji, Collins przechwycił piłkę i wykonał zwód, który tak zmylił byłego zawodnika Turowa, że ten stanął w miejscu i rozglądał się gdzie jest jego przeciwnik i piłka. Ta była już w koszu po wsadzie Olka Czyża.

Cichymi bohaterami spotkania byli także Vlad-Sorin Modloveanu, który rzucił 16 punktów oraz Tony Taylor zdobywca 13 punktów i 7 asyst.

Już w przyszłym tygodniu rozpoczyna się runda rewanżowa Pucharu Europy. PGE Turów zagra na wyjeździe w Ostendzie z Telenetem.

Wynik: PGE Turów Zgorzelec – Telenet Ostenda 99:71 (26:29, 24:16, 23:18, 26:17)

PGE Turów:
Collins: 12 (2), Kulig 19 (2), Chyliński 28 (6), Karolak 0,
Dylewicz 5 (1), Moldoveanu 16 (3), Czyż 2, Taylor 13 (1), Zigeranovic 4

Telenet:Berggren 10, Serron 6 (2), Marelja 6, Guy 2, Marnegrave 4, Wilkinson
2, Salumu, Ponitka 6, Boukichou 9, Djordjevic 4, Prince 22

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *