Karnowski o oczko od rekordu

przemyslaw_karnowskiPrzemysław Karnowski zdobył dla Gonzaga Bulldogs 21 punktów, a jego drużyna w sobotnim meczu uniwersyteckiej ligi NCAA pokonała na wyjeździe Portland Pilots 87:75. Polski koszykarz oraz Kanadyjczyk Kevin Pangos byli najlepszymi strzelcami spotkania.

Środkowy z Torunia rozpoczął mecz w pierwszej piątce. Przebywał na parkiecie 32 minuty, trafił osiem z 11 rzutów za dwa punkty, jedyny za trzy oraz dwa z trzech wolnych, miał dwie zbiórki w obronie, dwie asysty, dwa przechwyty, po trzy straty i faule.

21 punktów (15 w drugiej połowie) to tylko o jeden mniej od jego rekordu w lidze akademickiej.

Mecz w hali Chiles Center w Portland obejrzało 4852 widzów. Koszykarze Gonzagi, klasyfikowani na wysokim 7. miejscu w rankingu drużyn, mają bilans 14 zwycięstw przy jednej porażce.