Trwa czarna seria Barcelony i Lampego, porażka Waczyńskiego

kelati_euroleagueFC Barcelona z Maciejem Lampe przegrała na wyjeździe z Basket Bilbao 67:73 w meczu 15. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Polak zdobył dwa punkty i miał trzy zbiórki. To druga z rzędu porażka w lidze i trzecia w ostatnich dniach wliczając też euroligową wpadkę z Albą Berlin (zepchnęła Barcę na piątą pozycję w tabeli ligi ACB).

Przegranej na wyjeździe 69:80 z liderem Unicają Malaga doznał zespół Rio Natura Monbus Obradoiro, w którym występuje Adam Waczyński. Urodzony w Toruniu zawodnik zanotował jeden ze słabszych występów w ekipie z Santiago de Compostela – zdobył w 23 minuty trzy punkty (0/4 za dwa punkty i 1/6 za trzy), miał dwie zbiórki i asystę. Drużyna Rio Natura z bilansem siedmiu zwycięstw i ośmiu porażek zajmuje 11. lokatę. Unicaja ma 13 zwycięstw i dwie przegrane.

Jedynym zespołem z Polakiem w składzie, który odniósł zwycięstwo w tej kolejce jest UCAM Murcia. Zespół z reprezentantem kraju Thomasem Kelatim pokonał na wyjeździe baskijski Gipuzkoa Basket 70:67. Amerykanin z polskim paszportem w 29 minut zdobył osiem punktów (1/1 za dwa punkty i 2/6 zza linii 6,75 m), miał pięć zbiórek, asystę, dwa przechwyty i dwie straty. UCAM (8-7) jest dziewiąty w tabeli.