Lampe prowadzi Barcę do wygranej

LampeMaciej Lampe poprowadził zespół FC Barcelona do wyjazdowego zwycięstwa nad Iberostar Teneryfa 80:66 w meczu 6. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Polak był najskuteczniejszym zawodnikiem Katalończyków – w 21 minut zdobył 20 punktów i miał pięć zbiórek.

To najlepsze spotkanie Lampego w tym sezonie w lidze ACB. Trafił osiem z 13 rzutów za dwa punkty i cztery z sześciu wolnych, miał także trzy asysty i przechwyt.

Barcelona jest wiceliderem z bilansem pięciu wygranych w sześciu meczach (taki sam ma trzecia Unicaja Malaga i czwarta drużyna Bilbao Basket). Prowadzi niepokonany Real Madryt.

Wygrał także zespół Universitad Catolica de Murcia w barwach którego występuje reprezentant Polski Thomas Kelati. UCAM pokonało na własnym parkiecie Tuentil Estudiantes Madryt 79:65 odnosząc czwarte zwycięstwo w sezonie. Amerykanin z polskim paszportem wyszedł w pierwszej piątce, grał 27 minut, uzyskał pięć punktów (trafił tylko raz w pięciu próbach za dwa i raz w czterech próbach za trzy), miał pięć zbiórek i asystę.

Adam Waczyński wyszedł w pierwszej piątce i był najlepszym strzelcem ekipy Rio Natura Monbus Obradoiro, która uległa jednak na wyjeździe Valencia Basket 64:81. Polski skrzydłowy uzyskał 12 pkt (3 z 8 za dwa punkty i 7 z 8 wolnych), miał trzy zbiórki i cztery asysty. Zespół z Santiago de Compostella zajmuje 10. lokatę w tabeli ligi ACB (trzy wygrane i trzy porażki).