Turów odjechał Rosie w czwartej kwarcie i pozostał liderem

GibsonPomimo aż 25 strat PGE Turów Zgorzelec wygrał z Rosą Radom 78:59 i z pięcioma zwycięstwami jest liderem Tauron Basket Ligi. Zaledwie kilka minut czwartej kwarty wystarczyło, żeby miejscowy zespół zbudował wysoką przewagę nad Rosą Radom. Mistrzowie Polski 6 minut ostatniej odsłony gry wygrali 14:0 i ze stanu 55:53 doprowadzili do 69:53.

Radomianie pierwsze punkty w czwartej kwarcie zdobyli dopiero 3 minuty przed końcem meczu.

W trzeciej kwarcie zgorzelczanie przegrywali już 7 punktami i była to ich największa strata w tym meczu. Do pracy wziął się wtedy Tony Taylor, który miał na koncie 2 punkty. Taylor dorzucił ich 8, miał także dwie asysty i bardzo dobrze pracował z partnerami na parkiecie.

Taylor był też współautorem najładniejszej akcji meczu, kiedy to w szybkiej kontrze podał piłkę nad kosz Chrisowi Wrightowi, a ten potężnym wsadem umieścił ją w koszul.

Dla Wrighta był to dopiero drugi mecz w barwach PGE Turowa i w ogóle w Europie. Widać wyraźnie, że skrzydłowy zgorzelczan bardzo chce pokazać swoje umiejętności, ale nie wszystko jeszcze wychodzi mu na parkiecie.

Ze względu na przepisy w składzie PGE Turowa musiał pauzować jeden z koszykarzy, który nie posiada Polskiego paszportu. Szkoleniowiec mistrzów Polski zdecydował przed meczem, że poza składem znajdzie się środkowy Uros Nikolić.

Kluczowy moment spotkania

Przełom 3 i 4 kwarty i dyspozycja w tych momentach Tony’ego Taylora, który świetnie prowadził grę PGE Turowa.

Gracz meczu: Tony Taylor. Jego energia w drugiej połowie spotkania dala zgorzelczanom podstawę do tego, by nie tylko odrobić straty, ale i zbudować wysoką przewagę i w efekcie wygrać spotkanie.

Ciekawostka: W zespole mistrza Polski nie tylko Taylor grał bardzo dobrze. Swoje zrobił niezawodny Damian Kulig, ale ważne momenty i punkty dali Michał Chyliński (17 punktów) i Vlad Moldoveanu (8 punktów).

Liczby meczu

14:0 i 25. Zgorzelczanie zdobyli 14 punktów z rzędu w czwartej kwarcie i nawet pomimo 25 strat byli w stanie wygrać wysoko 78:59.

Wynik: PGE Turów Zgorzelec – Rosa Radom 78:59

PGE Turów: Collins 2, Kulig 16 (2), Chyliński 17 (2), Karolak 0, Jaramaz 3 (1), Gospodarek 0, Dylewicz 3 (1), Moldoveanu 8, Taylor 20 (1), Wright 3, Zigeranović 6

Rosa: Turek 13, Witka 6 (2), Łączyński 6, Mirković 5 (1), Gibson 9 (1), Zalewski 0, Majewski 9 (1), Szymkiewicz 0, Sokołowski 9, Adams 2, Jeszke 0