Prince błyszczy, Ponitka nieco słabiej

Koszykarze Telenetu Ostenda pokonali na wyjeździe Basic-Fit Bruksela 84:69 w meczu 5 kolejki belgijskiej ekstraklasy. Obrońcy tytułu z bilansem 4-1 awansowali na 2 miejsce w tabeli. Ponitka po raz pierwszy w tym sezonie wyszedł w pierwszej piątce.

Ponitka rozpoczął mecz w piątce w miejscu JP Prince’a. Polak spędził na parkiecie 19 minut, ale w tym czasie zdobył tylko 4 punkty i zaliczył cztery straty. Ponitka trafił tylko 1 z 4 rzutów za trzy i 0/2 za dwa. Prince wszedł z ławki i w 21 minut gry zdobył 23 punkty.

O zwycięstwie Telenetu zadecydowała jednak dopiero czwarta kwarta, wygrana aż 29-11.

W ligowej tabeli na prowadzeniu jest Okapi Aalstar (5-0), który wyprzedza Telenet i Antwerp Gianst (po 4-1).

W szóstej kolejce Telenet zmierzy się na wyjeździe z Mons-Hainaut (1-2). Wcześniej, już w środę Ponitka i jego drużyna zagrają w rozgrywkach grupowych EuroCup mecz wyjazdowy z Artland Dragons (godz. 19.30).

Poniżej skrót z ostaniego meczu w Pucharze Europy.