Stelmet ogrywa kolejnego beniaminka

Stelmet Zielona Góra po bardzo nierównym spotkaniu odnosi drugie zwycięstwo w sezonie. Drużyna MKS-u Dąbrowa Górnicza, mimo że jeszcze 5 minut przed końcem spotkania przegrywała zaledwie różnicą 5 oczek, to końcówka należała już zdecydowanie od gospodarzy. Beniaminkowi nie pomogło 19 punktów McKay’a i 13 Piechowicza.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu gości. Nieco ospały jeszcze Stelmet dał dużą swobodę MKS-owi, a już 5 punktów na starcie zaliczył Marcin Piechowicz. Dopiero wejście Steve’a Burtta wniosło do gry zielonogórzan sporo świeżości. Głównie dzięki trafieniom amerykańskiego combo podopieczni trenera Adamka zdominowali rywali i po serii 8-0 uciekli na 10 oczek. Po owocnych pierwszych minutach, drużyna z Dąbrowy Górniczej całkowicie wypadła z rytmu. Kolejne rzuty pudłowali Zmarzlak i Weaver. Sytuacja powtórzyła się w drugiej części meczu. Od początku inicjatywę objęli podopieczni trenera Wieczorka. W dalszym ciągu w dobrej dyspozycji był Piechowicz, a dobrą zmianę zaliczył Metelski. Goście po serii siedmiu kolejnych punktów dogonili rywali na nawet 3 punkty. Wciąż jednak nie do zatrzymania był Burtt, który trafiając 6/8 rzutów z gry uzbierał aż 16 punktów do końca pierwszej połowy. Dobre spotkanie rozgrywał również Łukasz Koszarek, który mimo marnej skuteczności rozdał aż 9 asyst.

Na starcie drugiej połowy w szeregi obu ekip wdarło się mnóstwo chaosu. Zarówno Stelmet, jak i MKS znacznie przyspieszyli, co szczególnie odpowiadało tym drugim. Z pomalowanego akcje kończyli Dziemba, McKay i Metelski, dzięki czemu podopieczni trenera Wieczorka po raz kolejny zdołali dogonić rywali. Znaczna przewaga Stelmetu w walce na desce z czasem dała o sobie znać. Zielonogórzanie dorzucając kolejne punkty drugiej, a nawet trzeciej szansy zaliczyli serial punktowy 11-0 i zapewnili sobie drugie zwycięstwo w sezonie.

Stelmet: Burtt 28 pkt, Johnson 17 pkt 9 zb, Cel 14 pkt 13 zb, Hrycaniuk 13 pkt 10 zb, Kucharek 7 pkt 6 as, Zamojski 5 pkt, Troutman 4 pkt, Koszarek 2 pkt 10 as, Chanas 1 pkt, Pełka 0 pkt

MKS: McKay 19 pkt, Piechowicz 13 pkt 6 as, Dziemba 9 pkt, Metelski 9 pkt, Szymański 8 pkt, Weaver 6 pkt, MAłecki 5 pkt, Koelner 3 pkt, Załucki 0 pkt, Zieliński 0 pkt