Mistrzowie wygrywają w Tarnobrzegu

Punktowy rekord sezonu PGE Turowa

Aż 119 punktów zdobyli mistrzowie Polski w drugim meczu z Jeziorem Tarnobrzeg w drugiej kolejce Tauron Basket Ligi. PGE Turów nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem dużo niżej notowanego rywala. Już w pierwszej kwarcie mistrzowie Polski prowadzili 28:14. Przy stanie 13:12, PGE Turów w zaledwie 2 minuty zdobył 13 punktów z rzędu i nie stracił żadnego. W kolejnych minutach zgorzelczanie tylko powiększali swoją przewagę nad gospodarzami.

Mistrzowie Polski grali bardzo zespołowo i zanotowali 23 asysty, a aż sześciu graczy zdobywało 10 lub więcej punktów. Dwóch kolejnych miało ich po 9. Najlepszym strzelcem po stronie Turowa był Damian Kulig, który zdobył 22 punkty.

Nieźle grał także Tony Taylor, który zanotował 19 punktów i był autorem najładniejszej akcji meczu. Na koniec trzeciej kwarty Taylor przechwycił piłkę i w ostatniej sekundzie kwarty rzucił z połowy trafiając do kosza.

Kolejny mecz PGE Turów Zgorzelec rozegra w Atenach w ramach rozgrywek Euroligi. To spotkanie odbędzie się 17 października o godzinie 20:30.

Kluczowy moment spotkania

4 minuta pierwszej kwarty, w której na parkiecie pojawił się Łukasz Wiśniewski. Powrót na parkiet rzucającego obrońcy mistrzów kraju oznacza poszerzenie rotacji wśród polskich graczy i tym samym oddech dla trenera Miodraga Rajkovića i kibiców w Zgorzelcu. Wiśniewski rzucił 9 punktów i miał 3 asysty.

Gracz meczu

Zespół – nie da się wyróżnić jednego gracza po takim spotkaniu. Ale skoro musimy to chyba najlepszy strzelec Damian Kulig, który miał też 2 zbiórki i 6 przechwytów.

Ciekawostka

Uros Nikolic w pierwszej kwarcie meczu z Jeziorem Tarnobrzeg zdobył 8 punktów i zebrał 6 piłek. Cały zespół gospodarzy miał na swoim koncie 4 zbiórki, w tym 3 padły łupem Craiga Williamsa.

Najlepszy u rywali

Josh Miller czy Dominique Johnson? Jeden i drugi prowadzili pojedynki 1 na 5. Miller w trzeciej kwarcie, Johnson w drugiej i części ostatniej odsłonie gry. Podzielili się zdobyczami punktowymi po równo – jeden i drugi zdobył ich 22. Trzecim muszkieterem w tym zestawieniu jest Craig Williams, który dorzucił 20 oczek.

Cytat meczu

– Nie śledzę za bardzo piłki nożnej. Polska pokazała po raz kolejny, że w grach zespołowych jest silna. Z tego co wiem w ostatnich tygodniach wygraliście z Niemcami w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i teraz w piłkę nożną. Oczywiście nie tylko z Niemcami, bo koszykarze awansowali na Eurobasket, siatkarze zdobyli Mistrzostwo Świata. Za to wszystko i to wczorajsze historyczne zwycięstwo należą się gratulacje, a Polacy powinni być dumni – Ivan Zigeranović, kapitan PGE Turowa Zgorzelec.

Liczba meczu

75 – wcale nie wynik meczu robi największe wrażenie, a raczej to na jakim procencie rzutów z gry grali koszykarze PGE Turowa Zgorzelec. Tylko co trzeci rzut mistrzów Polski nie wpadał do kosza.