Podsumowanie I kolejki nowego sezonu

Mecze, które widziała cała Polska: Polski Cukier/Twarde Pierniki Toruń ograł(y) Anwil Włocławek 85:74, a bohaterem meczu okazał się Sean Denison (19pkt i 13zb). Niestety po drugiej stronie nie udał się powrót do PLK Konradowi Wysockiemu (mimo 18pkt i 7zb). AZS Koszalin ograł Asseco Gdynia 86:70 a powroty opłaciły się Qyntelowi Woodsowi (26pkt i 7zb) oraz Szymonowi Szewczykowi (13pkt i 10zb).

’Lucky looser’ czyli świetne statystyki, ale przegrał mecz:
Trevor Releford (9/14 z gry i 25 pkt dla Wilków Morskich) oraz Dominique Johnson (9/15 z gry, 27pkt i 7zb)

Trafienie kolejki: Filip Matczak

Drużyna kolejki: AZS Koszalin – Akademicy zrobili wrażenie na inaugurację. Przede wszystkim stary – dobry Qyntel Woods, następnie seria punktowa Devona Austina i 12 oczek w II kwarcie a w całym meczu 4/4 zza łuku. Bardzo solidny Szymon Szewczyk oraz mocny obwód z Goranem Vrabancem na czele (14pkt). Dodajmy, że do tego składu dołączy jeszcze Krzysztof Szubarga a potencjał drużyny Igora Milicića może jeszcze ulec poprawie. Zbalansowanie w ofensywie, ogromna gama możliwości gry w ataku, głęboka rotacja w składzie – to wszystko powoduje , że traktujemy AZS jako poważnego kandydata do medalu sezonu 2014-15.

Szaleni strzelcy: Paweł Kikowski – 2/11, Bartłomiej Wołoszyn – 5/17, Rodney Blackmon – 3/13

Piątka kolejki: Qyntel Woods *26pkt i 7zb (AZS) – Denis Ikovlev *17pkt (Śląsk) – Steven Burrt (Stelmet) *25pkt – Sean Denison *19pkt i 13zb (Polski Cukier) – Evan Ravenel *25pkt i 13zb (Polpharma)

Niewypał kolejki: Lawrence Kinnard – już podczas Superpucharu z Turowem nowy skrzydłowy Śląska wyróżniał się tylko ilością niecelnych rzutów zza łuku. Tym razem przeciwko Wilkom Morskim zanotował 1/5 z gry i niczym specjalnym się nie wyróżniał. Podczas II połowy meczu Emil Rajković przesunął z powodzeniem na czwórkę Denisa Ikovleva z korzyścią dla wyniku i przy okazji zostawiając Amerykanina na ławce.

Seria trwa: Devin Austin nie tylko zdobył 12 punktów w drugiej kwarcie pojedynku AZSu Koszalin z Asseco Gdynią, ale również trafił wszystkie 4 próby rzutów z dystansu. W kolejnym meczu przeciwko Wilkom Morskim postara się przedłużyć serię do co najmniej 5-na-5.

Z nimi jedziemy na Eurobasket 2015:

Szymon Szewczyk – 13pkt i 10zb w powrocie po latach do PLK. Szewcu trafił 3 rzuty zza łuku i dał AZS-owi potrzebny polski paszport do walki do medale MP.
Damian Kulig – 17pkt i 8zb oraz 5/9 z gry w konfrontacji z Czarnymi Słupsk.
Karol Gruszecki – 15pkt i jedna niecelna próba z gry skrzydłowego Czarnych Panter. Będziemy bacznie przyglądać się byłemu podopiecznemu Andreja Urlepa.

MVP I kolejki: Qyntel Woods

Wyścig po najlepszego debiutanta TBL (punktacja +1 za wygrany mecz, +1 piątkę kolejki):