Skarb kibica PLK – sezon 2014/15

turow_zgorzelec1. PGE TURÓW ZGORZELEC

obrońcy: Łukasz Wiśniewski, Michał Chyliński, Tony Taylor (USA), Nemanja Jaramaz (Serbia), Mardy Collins (USA), Michael Gospodarek

skrzydłowi: Filip Dylewicz, Jakub Karolak, Mateusz Kostrzewski, Damian Kulig, Vlad-Sorin Moldoveanu (Rumunia)

środkowi: Ivan Zigeranovic (Serbia), Uros Nikolic (Serbia)

trener: Miodrag Rajkovic (Serbia, 3 rok)

Największe transfery: odejście J.P. Prince’a ( Telenet Ostenda, Belgia) i Mike’a Taylora oraz przyjście Mardy’ego Collinsa (ex Olympiakos Pireus) i Vlada-Sorina Moldoveanu (MVP ligi estońskiej).

stelmet_zielona_gora2. STELMET ZIELONA GÓRA

obrońcy: Łukasz Koszarek, Steve Burtt (USA/Ukraina), Kamil Chanas, Przemysław Zamojski, Kamil Zywert

skrzydłowi: Quinton Hosley (USA), Aaron Cel, Chevon Troutman (USA), Maciej Kucharek, Patryk Pełka

środkowi: Adam Hrycaniuk, Daniel Johnson (Australia)

trener: Andrzej Adamek (debiut)

Największe transfery: odejście Christiana Eyengi, Marcusa Ginyarda, Craiga Brackinsa (liga letnia NBA) i Vladimira Dragicevića (Turcja) oraz przyjście Quintona Hosley’a, Steve’a Burrta (obaj liga włoska) i Chevona Troutmana (Bayern Monachium).

trefl_sopot3. TREFL SOPOT

obrońcy: Sarunas Vasiliauskas (Litwa), Michał Michalak, Willie Kemp (Stany Zjednoczone), Paweł Dzierżak, Karol Koper, Artur Włodarczyk

skrzydłowi: Marcin Dutkiewicz, Eimantas Bendzius (Litwa), Marcin Stefański, Grzegorz Kulka, Sławomir Sikora

środkowi: Paweł Leończyk, DeShawn Painter (Stany Zjednoczone)

trener: Darius Maskoliunas (Litwa, 2 rok)

Największe transfery: przyjście Marcina Dutkiewicza (Energa Czarni), Williego Kempa, Eimantasa Bendziusa (Litwa) i DeShawna Paintera (Austria) oraz odejście Adama Waczyńskiego (liga hiszpańska), Yemi Gadri-Nicholsona i Lance’a Jetera (powrót do Holandii).

rosa_radom4. ROSA RADOM

obrońcy: Danny Gibson (USA), Kamil Łączyński, Jakub Schenk, Daniel Szymkiewicz

skrzydłowi: Łukasz Majewski, Robert Witka, Jakub Zalewski, Michał Sokołowski, Damian Jeszke, Uros Mirkovic (Serbia), Filip Zegzuła

środkowi: Kim Adams (USA), John Turek (USA),

Trener: Wojciech Kamiński (2 rok)

Największe transfery: przyjście Johna Turka (Niemcy), Danny’ego Gibsona (WKS Śląsk), Michała Sokołowskiego (Anwil), Urosa Mirkovića oraz odejście Korie Luciousa (Turcja), Jakuba Dłoniaka (WKS Śląsk) i Kirka Archibeque’a (Antwerpia, Belgia)

energa_czarni5. ENERGA CZARNI SŁUPSK

obrońcy: William Franklin (USA), Tomasz Śnieg, Wojciech Jakubiak, Kyle Shiloh (USA), Łukasz Seweryn

skrzydłowi: Jarosław Mokros, Karol Gruszecki, Patryk Przyborowski, Michał Nowakowski, Kacper Borowski

środkowi: Callistus Eziukwu (Nigeria/USA), Bojan Trajkovski (Macedonia), Dariusz Cywiński

trener: Dejan Mijatovic (Serbia, debiut)

Największe transfery: odejście Garretta Stutza (Nymburk, Czechy), Jordana Hullsa (Peja, Kosowo), Rodericka Trice’a (WKS Śląsk) i przyjście Callistusa Eziukwu (Włochy), Williama Franklina i Kyle’a Shiloha.

anwil_wloclawek6. ANWIL WŁOCŁAWEK

obrońcy: Deonta Vaughn (USA), Arvydas Eitutavicius (Litwa), Piotr Pamuła, Maciej Raczyński, Bartosz Jankowski, Juliusz Barański

skrzydłowi: Brandon Brown (USA), Konrad Wysocki (Niemcy/Polska), Krzysztof Krajniewski, Chase Simon (USA), Adrian Warszawski, Mikołaj Witliński, Greg Surmacz

środkowi: Seid Hajric (Bośnia i Hercegowina/Polska)

trener: Mariusz Niedbalski (debiut)

Największe transfery: odejście Jordana Callahana (Antwerpia, Belgia), Michała Sokołowskiego (Rosa Radom), Danilo Mijatovića oraz przyjście Deonty Vaughna (Węgry), Brandona Browna (Francja), Konrada Wysockiego (Niemcy) i Arydasa Eitutaviciusa (Litwa).

asseco_gdynia7. ASSECO GDYNIA

obrońcy : A.J. Walton (USA), Sebastian Kowalczyk, Filip Matczak, Przemysław Żołnierewicz

skrzydłowi: Lazar Radosavljevic (Serbia), Piotr Szczotka, Wojciech Czerlonko, Przemysław Frasunkiewicz, Daniel Grujic, Chris Paredes, Rafał Stefanik,

środkowi: Jakub Parzeński, Ovidijus Galdikas (Litwa), Roman Szymański

trener: David Dedek (Słowenia, 2 rok)

Największe transfery: odejście Łukasza Seweryna (Energa Czarni) i Fiodora Dmitrieva oraz przyjście Jakuba Parzeńskiego (WKS Śląsk) i Lazara Radosavljevica (Serbia)

azs_koszalin8. AZS KOSZALIN

obrońcy: Goran Vrbanc (Chorwacja), Dante Swanson (USA), Łukasz Pacocha, Oskar Rybicki, Krzysztof Szubarga

skrzydłowi: Qyntel Woods (USA), Piotr Dąbrowski, Devon Austin (USA), Adam Kadej, Artur Mielczarek, Piotr Stelmach

środkowi: Szymon Szewczyk, Garrick Sherman (USA)

trener: Igor Milicić (Chorwacja, 2 rok)

Największe transfery: przyjście Qyntela Woodsa, Garricka Sharmana (NCAA), Szymona Szewczyka (Włochy), Dante Swansona (Ukraina) i Gorana Vrbanca (Litwa) oraz odejście Darrella Harrisa (Wilki Morskie Szczecin), LaceDariusa Dunna (Turcja), Jeffa Robinsona

slask_wroclaw9. ŚLĄSK WROCŁAW

obrońcy: Robert Skibniewski, Roderick Trice (USA), Mantas Cesnauskis (Litwa), Jakub Dłoniak, Maksym Kulon, Norbert Kulon

skrzydłowi: Denis Ikovlev (Ukraina), Radosław Hyży, Michał Gabiński, Murphy Burnatowski (Kanada), Lawrence Kinnard (USA).

środkowi: Robert Tomaszek, Aleksandar Mladenovic (Serbia)

trener: Emil Rajkovic (Macedonia, debiut)

Największe transfery: przyjście Rodericka Trice’a (Energa Czarni), Mantasa Cesnauskisa (Stelmet), Jakuba Dłoniaka (Rosa), Lawrence’a Kinnarda (Finlandia), Denisa Ikovleva (Ukraina), Roberta Tomaszka (Niemcy) i Aleksandara Mladenovića (Rumunia) oraz odejście Danny’ego Gibsona (Rosa), Pawła Kikowskiego (Wilki Morskie), Krzysztofa Sulimy (Twarde Pierniki Toruń), Paula Millera i Dominique’a Johnsona (Jezioro Tarnobrzeg)

polpharma_starogard_gdanski10. POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI

obrońcy: Rodney Blackmon (USA), Bartosz Bochno, Grzegorz Kukiełka, Piotr Robak, Jessie Sapp (USA), Filip Struski

skrzydłowi: Szymon Długosz, Aleksander Lebiedziński, Anthony Meier (USA), Kacper Sęk

środkowi: Evan Ravenel (USA), Maciej Strzelecki

trener: Tomasz Jankowski (2 rok)

Największe transfery: przyjście Rodney’a Blackmona, Jessiego Sappa, Anthony’ego Meiera i Evana Ravenela oraz odejście Courtney’a Eldridge’a, Michaela Hicksa, Kevina Johnsona (Pofarmex Kutno) i Daniela Walla

siarka_jezioro_tarnobrzeg11. JEZIORO TARNOBRZEG

obrońcy: Josh Miller (USA), Dominique Johnson (USA), Dawid Morawiec, Wiktor Rycerz, Piotr Wolski

skrzydłowi: Kevin Wysocki (Niemcy/Polska), Kacper Młynarski, Jakub Patoka, Piotr Pandura, Kamil Karliński

środkowi: Craig Williams (USA), Daniła Kozłow (Ukraina)

trener: Zbigniew Pyszniak

Największe transfery: przyjście Kevina Wysockiego (Niemcy), Craiga Williamsa (Cypr), Dominique’a Johnsona (WKS Śląsk) i Josha Millera (Polpharma) oraz odejście Marcina Nowakowskiego (Twarde Pierniki), Nichoeausa Doaksa, Chaissona Allena i Kevina Geoffney’a

polfarmex_kutno12. POLFARMEX KUTNO (beniaminek)

obrońcy: Kwamain Mitchell (USA), Krzysztof Jakóbczyk, Grzegorz Grochowski, Marcin Malczyk, January Sobczak

skrzydłowi: Szymon Pawlak, Jacek Jarecki, Bartłomiej Wołoszyn, Jakub Dłuski, Mateusz Bartosz, Hubert Pabian

środkowi: Patrik Auda (Czechy), Michał Batka (Słowacja)

trener: Jarosław Krysiewicz

wikana_start_lublin13. WIKANA START LUBLIN (beniaminek)

obrońcy: Byron Allen (USA), Derek Billing (USA), Jakub Szczepaniak, Sebastian Szymański, Piotr Śmigielski

skrzydłowi: Alan Czujkowski, Bartosz Diduszko, Łukasz Diduszko, Wojciech Hałas, Paweł Kowalski, Tomasz Wojdyła

środkowi: Robert Lewandowski (USA), Jarosław Trojan, Marcel Wilczek

trener: Paweł Turkiewicz (debiut)

mks_dabrowa_gornicza14. MKS DĄBROWA GÓRNICZA
(beniaminek)

obrońcy: Marcin Piechowicz, Patryk Wieczorek, Mateusz Dziemba, Jakub Koelner, Grzegorz Małecki, Łukasz Majchrowski, Myles McKay (USA), Marcin Wit, Bartosz Wróbel

skrzydłowi: Jakub Załucki, Paweł Zmarlak, Przemysław Szymański, Dalton Pepper (USA)

środkowi: Maciej Piszczek, Adam Metelski, Piotr Zieliński, David Weaver (USA)

trener: Wojciech Wieczorek

polski_cukier_siden_torun15. POLSKI CUKIER TORUŃ (beniaminek)

obrońcy: Jamar Diggs (USA), Marcin Nowakowski, Łukasz Wilczek, Kacper Radwański, LaMarshall Corbett (USA), Michał Jankowski

skrzydłowi: Jarosław Zyskowski jr, Żarko Comagic (Serbia), Mateusz Jarmakowicz, Aleksander Perka (kapitan), Krzysztof Sulima

środkowi: Adam Lisewski, Sean Denison (Kanada)

trener: Milija Bogicevic (Serbia, debiut)

king_wilki_morskie_szczecin216. WILKI MORSKIE SZCZECIN (beniaminek)

obrońcy: Marcin Flieger, Paweł Kikowski, Konrad Koziorowicz, Maciej Majcherek, Karol Nowacki, Trevor Releford (USA)

skrzydłowi: Zbigniew Białek, Radosław Bojko, Witalij Kowalenko (Ukraina), Hubert Mazur, Marcin Sroka

środkowi: Darrell Harris (USA), Karol Pytyś

Tre­ner: Krzysz­tof Ko­zio­ro­wicz

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Udany debiut Waczyńskiego w hiszpańskiej ACB

Adam Waczyński udanie zadebiutował w hiszpańskiej lidze koszykarzy w zespole Rio Natura Monbus. W wygranym spotkaniu 1. kolejki ligi ACB...

Zamknij