Polska z łatwością ograła Luksemburg

Reprezentacja Polski koszykarzy pokonała na wyjeździe Luksemburg 113:61 (26:10, 23:17, 39:24, 25:10) w meczu 2. kolejki grupy C kwalifikacji mistrzostw Europy 2015. To drugie zwycięstwo podopiecznych amerykańskiego trenera Mike’a Taylora.

Biało-czerwoni zdeklasowali rywali z Luksemburga i byli lepsi w każdym elemencie gry. Mieli 71 procent skuteczności rzutów z gry, a 79 proc. za dwa punkty, wygrali walkę pod tablicami 38:13. Polscy rezerwowi zdobyli 37 punktów, podczas gdy rywale wychodzący z ławki tylko 16. Nic dziwnego skoro najwyższy zawodnik przeciwnika mierzy 203cm wzrostu…

W zespole zabrakło chorego na anginę środkowego Przemysława Karnowskiego, który pozostał w Polsce i nie wiadomo, czy dołączy do drużyny na spotkanie z Austrią.

Po 20 minutach drużyna trenera Mike’a Taylora prowadziła 49:27, a trzecią kwartę wygrała 39:24. Jedyną rzeczą, która Polacy będą musieli poprawić w kolejnych meczach, to zmniejszenie liczby strat – w spotkaniu z Luksemburgiem złych podań było aż 20. Najsłabiej w tym elemencie wypadł Michał Michalak.

Z kolei liderem naszej kadry okazał się Szymon Szewczyk, który już 18 oczek ustrzelił przed III kwartą . W dalszej części gry trener polskiej reprezentacji postawił na młodszych zawodników jak Łączyński (7), Gielo (13) i Michalak (2).

Polska z kompletem zwycięstw prowadzi po 2. kolejkach meczów grupy C kwalifikacji do mistrzostw Europy koszykarzy.Blisko sprawienia sensacji byli Austriacy, którzy ostatecznie ulegli Niemcom 64:77. O wygranej Niemców w Austrii zadecydowała zwycięska czwarta kwarta 29:9.

Wynik: 113-61 dla Polski

Polska: Szymon Szewczyk 20, Mateusz Ponitka 15, Damian Kulig 14, Przemysław Zamojski 13, Tomasz Gielo 13, Aaron Cel 10, Adam Waczyński 10, Kamil Łączyński 7, Adam Hrycaniuk 6, Robert Skibniewski 3, Michał Michalak 2;

Luksemburg: Christopher Jones 16, Bob Melcher 12, Raul Birenbaum 10, Jeiro Delgado 10, Patrick Arbaut 5, Alex Laurent 4, Alexandre Rodenbourg 3, Jean Kox 1, Tom Schumacher 0, Pitt Koster 0, Dominique Besenghir 0;

W niedzielę na zakończenie pierwszej rundy eliminacji Polacy zmierzą się z Austrią w Schwechat.