Pełka nowym nabytkiem Stelmetu Zielona Góra

Pełka

Pełka

Patryk Pełka, który ostatnie dwa sezony spędził w Starcie Lublin oraz Starcie Gdynia, został najnowszym nabytkiem wicemistrzów Polski. W 35. spotkaniach 1. ligi 25-latek notował średnio 9.4 punktu i 6.8 zbiórki na mecz. Teraz został kolejnym nowym graczem w talii trenera Andrzeja Adamka, który wcześniej mógł się cieszyć z powrotu Quintona Hosley’a czy transferów Daniela Johnsona, Chevona Troutmana oraz Steve’a Burtta Jr. Pełka to Mistrz Polski Juniorów z 2008 roku oraz eks zawodnik warszawskich klubów jak Polonia 2011 czy AZS Politechnika.

– Cieszę się, że mogę być częścią tej drużyny, to dla mnie ogromna szansa na dalszy rozwój i szansa na sprawdzenie się w klubie, w którym panuje duża presja na wynik. To mistrzowski zespół, a dla mnie duże wyzwanie. Wyzwanie, któremu sprostam. Jestem walczakiem i będę walczył o każdą minutę na parkiecie. Zrobię wszystko by zasłużyć na uznanie trenera – powiedział Pełka na łamach oficjalnej strony Stelmetu Zielona Góra.

Pełka obok Macieja Kucharka jest drugim graczem Stelmetu z przeszłością w Starcie Gdynia. Poniekąd wraz z Kucharkiem będą mieli szanse na częściowe zastąpienie Marcina Sroki (który już wcześniej wybrał ofertę Wilków Morskich Szczecin). Patryk został kolejnym zawodnikiem polskiej części składu trenera Adamka po Łukaszu Koszarku, Kamilu Chanasie, Przemysławie Zamojskim, Aaronie Celu oraz Adamie Hrycaniuku.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *