Czy Eyenga zastąpi Prince’a w szeregach Mistrzów Polski?

PLK_Eyenga_KoszarekCzołowy skrzydłowy ligi, który ostatni sezon spędził w Stelmecie Zielona Góra jest bardzo bliski przenosin do ekipy Mistrzów Polski, PGE Turowa Zgorzelec. Zawodnik notujący przeciętnie 10 pkt i 4 zb w zespole Stelmetu miałby zastąpić w Zgorzelcu najlepszego gracza sezonu zasadnicznego 2013-14 – J.P. Prince’a.

Jak donoszą serwis Sportando oraz zielonogórskie źródła (m.in. Kosma Zatorski) to zwalniający miejsce dla wracającego do PLK i Zielonej Góry – Quintona Hosley’a – Kongijczyk – negocjuje warunki kontraktu z Mistrzami Polski i niewykluczone, że lada chwila otrzymamy oficjalne potwierdzenie o jego przenosinach.

25-latek ma za sobą występy w Eurolidze z Joventutem Badalona oraz Stelmetem Zielona Góra oraz próby dostania się do najlepszej ligi świata – głównie z Cleveland Cavaliers. Jeśli transfer Eyengi do Zgorzelca zostanie oficjalnie przedstawiony przez Turów to będzie on najgłośniejszym dotychczas letnim ruchem Mistrzów. Kibice jednak nadal oczekują wzmocnień na miarę Euroligi i zespołu, który będzie w stanie udanie rywalizować z przebudowanym oraz wzmocnionym Stelmetem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *