J.P. Prince blisko przenosin do ligi włoskiej

Amerykański MVP ostatniego sezonu zasadniczego w PLK – J.P. Prince – jest o krok podpisania umowy z piątą drużyną włoskiej ekstraklasy, Enelem Brindisi. Prince po zdobyciu Mistrzowstwa Polski z Turowem Zgorzelec ma wg serwisu Sportando przenieść się na Półwysep Apeniniński i kontynuować karierę pod skrzydłami Pierro Bucchiego i obok Seka Henry oraz Olka Czyża.

Na przestrzeni 44 spotkań w TBL amerykański skrzydłowy notował średnie 16.4 punktu, 5.3 zbiórki oraz 3.1 asysty a teraz wzorem innego byłego MVP naszej ligi, Quintona Hosley’a może przenieść się do Lega A. Wcześniej Prince, który jest kuzynem byłego Mistrza NBA Tayshauna Prince’a, występował w tureckim Mersinie, a do Polski przeniósł się w październiku 2013.

Potencjalnym nowym trenerem Prince’a może zostać Włoch Piero Bucchi, który w przeszłości prowadził Śląsk Wrocław. Ponadto J.P. być może zostanie kolegą z drużyna Seka Henry’ego (ex AZS Koszalin) oraz Olka Czyża (wraca do Włoch z NBDL). Obaj ostatni parafowali już umowy z włoską drużyną.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *