Kolejne zmiany w Śląsku – Gabiński zostaje , Parzeński odchodzi

slaskDo kolejnych zmian dochodzi w ekipie zdobywcy Pucharu Polski 2014, Śląsku Wrocław. Po zmianie barw klubowych przez Pawła Kikowskiego (Wilki Morskie Szczecin), Krzysztofa Sulimy (Basket Toruń) oraz Adriana Mroczka-Truskowskiego i Tomasza Ochońki (Stal Ostrów Wielkopolski) szeregi 9. drużyny sezonu opuszcza Jakub Parzeński. Jak na razie nie jest jeszcze znany nowy pracodawca podkoszowego, który w ostatnich rozgrywkach notował średnie 3.3 pkt oraz 2.9 zb podczas 11 minut spędzanych na boisku.

Wiadomo również, że z zespołem na kolejny sezon pozostanie najlepszy zawodnik Turnieju Finałowego o Puchar Polski – Michał Gabiński. Popularny Gabi był jednym z priorytetów transferowych wrocławskiej drużyny i w nowym sezonie ujrzymy go nadal w zielonym trykocie. Gabiński podczas 19 minut spędzanych na parkiecie notował przeciętne 5.2 pkt i 4.3 zb. Były zawodnik Turowa został zatem pierwszym graczem, który zdecydował się na nowy kontrakt w starym otoczeniu.

Wrocławski klub również sonduje możliwość podpisania nowych umów z Dannym Gibsonem i Robertem Skibniewskim. Amerykanin jest już po pełnej rehabilitacji przebytej na ścięgnie achillesa i rozpoczyna pracę nad swoją formą przy pełnych obciążeniach treningowych. Obrońca nie ukrywa, że dalsza gra we Wrocławiu leży w orbicie jego zainteresowań. Z kolei Skibniewski jak na razie czeka na decyzję w sprawie nowego trenera, który ma pojawić się we Wrocławiu w najbliższych tygodniach. Od ‚nowej miotły’ Śląska rozpocznie się bowiem budowa składu na sezon 2014/15.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *